Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki iker génekben járatos...

Aki iker génekben járatos legyen olyan kedves és olvassa el?

Figyelt kérdés

Édesanyám egypetéjű iker. Neki a testvérének született 2 fia, az anyukámnak, meg született a bátyám és én. És múltkor beszélgettünk, és nem tudtuk eldönteni, hogy az iker géneket, melyik gyerek viszi tovább. mennyi az esélye hogy én mint egyedüli lány leszármazott ikreim lesznek a közeljövőben, És arra mennyi esély van, hogy a testvérem és a 2 unokaöcsém kapták meg ezt a gén tulajdonságot. Valaki nem tud erről valamit? Mert után jártam, de sehol semmilyen információt nem találtam ezzel kapcsolatban.

Köszönöm a válaszokat.


2010. nov. 21. 17:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy az egypetéjű ikerség nem örökölhető, a véletlenen múlik az osztódás a korai stádiumban.

A "kétptéjűség" (amikor a nőnek mindkét petefészkében egyszerre érik meg egy-egy petesejt) meg csak női ágon öröklődhet tovább.

2010. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor nincs nagyobb esélyem arra, hogy ikreim legyenek:(
2010. nov. 21. 18:06
 3/16 anonim ***** válasza:

Hacsak nem kapsz valamilyen hormonkezelést, vagy veszel részt lombik programban, akkor nem. (Reméljük, erre nem lesz szükség!)

Jó babásodást! (Vagy már gratulálhatunk? :o)

2010. nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem. De már nagyon várjuk.

Csak páromank lusták a kis virgoncai. És nem tudjuk mit lehetne tenni ellene..:( De már nagyon szeretnénk babucit..

2010. nov. 21. 18:19
 5/16 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz hogy csak női ágon. Édesanyámék családjában soha nem volt iker, így én apám ágáról szültem ikreket(2petéjűek). Apámék családjában én vagyok az 5. aki ikreket szült.

Úgyhogy téves az első válasz!!!

2010. nov. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nagy esélyed van hogy ikreid lesznek!!!A férjeddel meg szedess E vitamint az jó erre!!!Sok sikert!!!
2010. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor lehet reménykedni..:)
2010. nov. 21. 18:23
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, Mától E vitamint fogok adni neki..:)
2010. nov. 21. 18:24
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én anyukám is egypetéjű iker, mégsem lett a családban több iker. Anyunak 2 lánya, tesójának 2 fia van, és az ő gyermekeik sem ikren, az enyémek sem. Ugyanakkor anyukámnak volt ikerterhessége, és tesómnak is, de már későbbi korban, 35 felett és nem tarthatták meg (sajnos).

Többet nem tudok...


Ezzel kapcsolatban ezeket találtam:



"Az ikerterhességek gyakoriságát sok minden befolyásolja: többek között a földrajzi környezet, az életmód, a táplálkozás, az életkor és az öröklött gének. Az ikerterhességre való hajlam anyai ágon öröklődik, a terhességek számával is nő az ikerszülés esélye, aki pedig maga is egy ikerpár tagja, ötször nagyobb esélye van arra, hogy ikrei szülessenek, mint annak, akinek nincs ikertestvére. Megfigyelték azt is, hogy a 35 év fölött babát vállaló nőknél nagyobb az esély az ikerterhességre, mint a fiatalabbaknál."



Átfogó leírás:

[link]

2010. nov. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, női ágon erősebb.

Anyósom mindkét fiú terhessége ikreknek indult, mindkettőnél egy baba elhalt.

Nekem két lányom van, mindkettő "egyke" volt a kezdetektől.

2010. nov. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!