Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak ül onnan megtanul...

Ha csak ül onnan megtanul mászni? Ordít fekve, csak ülni szeret. Sok üléstől lesz baja?

Figyelt kérdés
Vkinek van,volt igy babája?Most 9 hós és magától még nem tud felülni(csak majdnem),mert hason alig van el(kb. 5-10perc).Viszont ülni tökéletesen ül.nem görnyedten.
2010. nov. 22. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ültetni nem jó. Gondolom már rájött, hogy ha ordít Te felülteted, így kényelmesebb neki.

Mondd meg neki, ha akar, üljön fel (persze nem biztos, hogy érti a szavaidat, de ezt biztosan, hogy most "közölsz vele valamit"). Hagyd, hadd dolgozzon. Ha már ügyesen ül, akkor hipp-hopp megtanulja majd a felülést!

2010. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én babám is elég korán ült már, de felülni csak 8 hónaposan tudott egyedül hasonfekvésből. Tudom, hogy elvileg nem jó ültetni, de az én lányom sem maradt meg máshogy. Elég későn fordult át, és ült fel egyedül, de ha én felültettem, azt nagyon élvezte.

Az előttem szólónak igaza van, de nekem sem sikerült megértetnem vele, hogy egyedül üljön fel. Majd amikor ő akar, fel fog ülni. Addig meg azért próbálj vele inkább úgy játszani, hogy fekszik. Ha lefoglalod, élvezni fogja így is a játékot.

2010. nov. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk pont ugyanez a helyzet. 8 és fél hós a lányom. Még nem mászik. Kutyázni szokott, meg hintázni. Imád ülni, de egyedül eddig csak véletlenül ült fel. De hason nagyon keveset van el. Hamar megunja és akkor ordit hogy ültessem fel. De olyan szinten, hogy a kis feje bevörösödik rendesen. Mostanában láttam, hogy néha próbálja hogy ha valamit el akar érni, akkor ülésből előre négykézlábra. de én azt veszem észre rajta, hogy fél. Nem szeretném ha kimaradna a mászás.
2010. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hogy van a "nagykönyvben", de nekem mászni egyik gyerekem sem ülésből tanult meg, hanem hasról négykézlábra mentek, úgy "kutyáztak", és abból indult a mászás. (Kúszás már előtte is volt, szintén hasaló pozícióból)

első

2010. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!