Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon írhat majd neki tápszert...

Vajon írhat majd neki tápszert az orvos? Külföldről megyünk haza látogatóba karácsonyra. Kiváncsi lennék hogy írhat e fel majd a doki a kicsinek tápszert, vagy vinnem kell innen.5hós lesz akkor

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem itt vagytok bejelentve, nem itt fizetitek a tb-t, akkor nem. Vagy hozzatok otthonról, de recept nélkül is tudsz venni tápszert (persze, drágábban).
2010. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja! itthon a gyerekek a szülők után kapják alanyi jogon az orvosi ellátást, de másik orvos nem írhat fel tápszert, csak akinél a kártya van. Ha viszont beteg és úgy viszed, akkor is kell a kártya.
2010. nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van Taj száma a gyereknek? Van itteni gyerekorvosotok?

Mondjuk az a legegyszerűbb, hogy valamelyik családtagod elmegy az orvoshoz, és megbeszéli ezt vele előre. (Az is kérdés, hogy itthon van-e az a tápszer, amit Ti használtok, rendel-e a doki karácsony környékén, stb.)


Szerintem egyszerűbb és biztonságosabb, ha hozod magatokkal a tápszert. Ki lehet számolni,hogy kb. mennyire lesz szükség, arra még tegyél rá biztonsági tartalékot.

2010. nov. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első:

Én eddig úgy tudtam, hogy az 1-es tápszert (0-6 hó) csak receptre lehet megvenni. Félretájékoztattak éveken át? (Most már mindegy, mert túl vagyunk ezen az időszakon, csak érdekelne)

2010. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, a tápszerekhez nem sok lövésem van, mondjuk, neem is néztem, mekkora babáról van szó. Azért még le ne szedd a fejem, ha kérhetlek!!!! Mea culpa....
2010. nov. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el alaposabban, nem támadtalak, pont, hogy rákérdeztem, hogy akkor engem tévhitben tartottak ennyi ideig? (Sajnos én mindig aggódtam, hogy nehogy kifogyjunk a tápszerből, és ott álljak recept nékül... Épp ezért én sose mernék rizikózni, még országon belül sem, hogy ne vigyem magammal a szükséges mennyiségű tápszert)
2010. nov. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0-6 hónapos korig is BÁRMILYEN tápszert meg lehet venni a gyógyszertárban recept NÉLKÜL is. Legyen az speciális allergiára való, bukós babáknak való, HA-s vagy sima.
2010. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdés hogy lehet-e otthon kapni azt a tápszert amit adsz neki.

Èn is külfödön lakom és otthon nem is ismerik a PRE tápszereket vagy az 1-t. Pedig nálunk mindegyiket újszülött kortól lehet adni és az összes gyártó gyártja.


Èn is megyek haza de én viszem a 20 napra a tápot neki. Ha még lehetne is kapni ugyan azt a márkát ugyan azt a féle tápot is vinném, mert másik porokból áll még ha az összetevöje ugyan az is, de máshol készítik, így félö hogy hasfájása lesz.


De orvos neked nem irathat fel. Orvos ellátja ha baja van de ilyet tuti nem ír fel, mert nem recept köteles. A recept otthon csak támogatás.

2010. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!