Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "egészségtelen" a bébikomp?

Miért "egészségtelen" a bébikomp?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem tanul vele semmit a gyerek, terheli a gerincét ha túl korán rakod bele. Amíg egyedül nem áll fel nem ajánlatos bele rakni.

Nekünk nincs is, minden gyógytornász és gyerekorvos ellene van. Inkább hagyom mászni, ami nagyon fontos, h ne alakuljon ki a későbbiekben tanulási zavar. Azok a gyerekek akik kompba vannak nem tanulnak meg mászni és ez komoly problémákhoz vezethet a későbbiekben.

Felesleges pénzkidobásnak tartom.

2010. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanazért, mint a korai ültetés, kenguruba tétel. Nem szabad a gyereket olyan pozícióba tenni, amit ő magától nem tud felvenni. Ugyan élvezi, de nem jó; általában a gerincének ártalmas, illetve a bébikomp az egyensúlyfejlődést és az idengrendszer fejlődését is gátolja pont amiatt, amit az előző szóló mondott - nem mászik a gyerek eleget.
2010. nov. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Mert a sok okos ember már ezt is kitalálta.

Régen mért nem volt gond?

És minden ismerősömnek akinek gyere van mind használta.

És érdekes egyik gyereknek sincs semmi baja.

2010. nov. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

bocs az offért:

És olyankor mi van mikor totyogó babák vannak a kompban? Nekik is árt?

2010. nov. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy azért káros a komp, mert hamis mozgásformát tanít. Hiszen járás közben nem tudod letenni a feneked. Így amikor az álló baba komp nélkül tanulna majd járni ez a megszokás gátolja. Én beletettem a totyisomat, mert ő sose ült le benne, hanem állt és ugyanúgy próbált menni, mint nélküle.
2010. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Mindkét gyerekem beletettem és gond nélkül megtanultak járni 10 és 11 hósan. 5 hósan már üldögéltek benne. Most 10 és 7 évesek.
2010. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Nekünk volt és semmi baja nem lett a kisfiamnak! Már mindenből nagyon ügyet csinálnak és minden egészségtelen! Én mindennap beraktam a kisfiam 15-20 percre és mégis elindult 10 hónaposan pedig azt is hallottam,hogy késlelteti a járást!!

2010. nov. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

6honaposan beleraktam a lanyom(ekkor allt fel eloszor kapaszkodva).

maszni is tud es 9,5honaposan magatol elindult nincs gond a jarasaval.

2010. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem itt is meg kell találni az arany középutat. Ha nem rakod bele túl korán, csak ha már tud ülni, és nem "abban neveled fel a gyereket", akkor nem egészségtelen. Én 8 hónaposan ültettem bele először a fiamat, és tényleg csak akkor használja, ha már unja a földön levést, a járókát, és van vmi olyan dolgom, amit feltétlen meg kell csinálnom. Naponta max.15 percet van benne. Nem érdemes sokezer forintért venni, a mienk 4OOO volt, és teljesen jó.
2010. nov. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Sem a családban, sem a baráti körben nincs senkinek, a fiamnak sem, a fent leírtak miatt. Nekünk sem volt huszon-harminc évvel ezelőtt.
2010. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!