Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfehérje érzékeny babák...

Tejfehérje érzékeny babák anyukái! Mit adtok a babátoknak vaj helyett? A margarin, mint hidrogénezett növényi olaj nagyon egészségtelen. Azt nem akarok adni. Én sem szívesen eszem.

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Margarint. Abból is vagy a Liga, vagy a Delma multivitamin, mert ezek vannak, amik nem tartalmaznak tejport (Ligából van sütő margarin is, sütikbe azt használom). Szerintem ennél sokkal egészségtelenebb dolgokat is megesznek előbb-utóbb, de ha ez Neked ennyire fontos, akkor ne adj neki. Ismerek olyan gyereket aki (nem allergiás mellesleg), nem szereti a margarint, és egyszerűen anélkül étkezik. Amíg nem lesz szorulása (mert úgy azért elég száraz szerintem egy kenyér), akkor csináld így.

2 tejfehérje allergiás gyerek anyukája (egyik már kinőtte)

2010. dec. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgyszint mint az első, 2 tejfehérjeallergiás gyerekemből 2 kinőtte:) hálistennek. Mi havonta mentünk orvoshoz, ő táplálkozási szakértő is volt, és ő ajánlotta akkor a margarint (amikor már olyan korba lépett), mi a gyógynövényboltban vettük, az elég drága volt, de igazából mindig csak az aktuálisan érzékeny gyerek ette, így sokáig kitartott.

De persze te tudod. Konkrétan tejfehéjementes vajat nem tudok. De az tény, hogy mihelyt oviba megy és kinövi a dolgot, százszorta egészségetelenebb dolgot fog majszolni.

Én ennyit tudok mondani, gyógynövénybolt:ott sokminden van.

2010. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is Liga margarint adok neki.


Utolsónak: mi a neve annak, amit Te a gyógynövényboltban vettél?

És mennyi idős korukra nőtték ki a gyerekek? Teljes tejmentes diétán voltak, vagyis se virsli, se péksütik, stb.?

Köszi a válaszokat! A fiam 9 hónapos, ekcémás és mióta teljesen tejfehérje mentesen táplálkozom úgy néz ki tüntetmentes, de margarint már adok neki és is.

2010. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy írod! 100%osan szigorúan tejfehérjementesen voltak. Nekem a táplálkozásomra nem kellett figyelni, mivel sajnos tápszeresek voltak, de kaja ügyben, még olyat sem adtam nekik amire az volt ráírva, hogy nyomokban tartalmazhat. Elég nehéz volt főleg az elsőnél, ő volt a betanulós. Másodiknál már profi voltam. Az első 1,5 éves korára, a kicsi 1 éves korára nőtte ki. De a kicsi még most van terhelés alatt, ez nálunk úgy van, hogy tejet egyáltalén nem kap, de tejtermékeket már igen. szépen fokozatosan egyre többet.

Hogy mi a margarin neve ha agyonütnek se tudom megmondani, azt tudom hogy 500 grammos kiszerelésben volt, és 800 forint körüli az ára. De nagyon sokáig elég volt. Még a doboza sincs meg, mert már fél év nem vettem :(de csak a gyógynövénybe lehet nálunk kapni, de ez egy kisváros.

2010. dec. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!