Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Középfülgyulladásra elég az...

Középfülgyulladásra elég az antibiotikum?

Figyelt kérdés

Kisfiam hétfőn minden előjel nélkül belázasodott. Voltunk ügyeleten, annyit mondtak, vírus. Másnap dokinéni megnézte, picit piros a torka, és a füle. Ha belázasodik, megint vigyük hozzá. Ma voltunk. Középfülgyulladás alakult ki, antibiot írt fel. Vajon elég ez? Ti nem kaptatok fülcseppet?

Mennyi idő alatt gyógyult ki a babád belőle? Milyen egyéb tünete volt még?


2010. nov. 24. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ,,csak" lázas volt. Az elején mi is csak antibiotikumot kaptunk és amikor már a 3.fajta sem használt akkor kaptunk fül cseppet!
2010. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én milyen magas volt a láza? Milyen antibiot kaptatok?

Mikorra gyógyult meg?


Ne haragudj, de ilyen még egyik gyerekemnél sem fordult elő, és kicsit aggódok, hogy a szülinapja emiatt dugába dől:(

2010. nov. 24. 13:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nyáron volt. Antibiotikum segített, fülcsepp nem, és utálta is!

Ja, és ami ijesztő volt, hogy nem jól hallott a kislányunk. Állandóan visszakérdezett, és baromi hangosan nézte a tévét!

Kb. 1 hétig tartott, teljesen rendbe jött, de akkor ijesztő volt ez a nagyothallás!

Kitartás és jobbulást a kisfiadnak!

2010. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jajj, nem csak a szülinap miatt aggódok, félreértés ne essék:)

Szeretném ha nem szenvedne sokáig, hamar meggyógyulna!!!

2010. nov. 24. 13:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Igaz nem a kisfiamnak volt ilyen gyulladása,hanem nekem. Saját tapasztalatomat írom le. Nekem mindig egy mandula gyulladás húzodott rá a fülemre. Én is "csak" antibiotikumat kaptam (igaz,volt,hogy két levéllel szedtem be)rá. Lázam sosem volt,csak olyan beduult érzés,mintha nem hallanék rendesen.

2010. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A belsőleg adott antibiotikum erősebb, mint a cseppek, azért adják, hogy elpusztítsa a gyulladást okozó baktériumokat. Én szemgyulladásra is azt kaptam. A cseppek helyileg hatnak csak, a szájon át szedett szerek meg mindenhol.
2010. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
első vagyok. 39körüli lázunk volt 3-4 napig.aztán Nem emlékszem sajna a gyógyszerek nevére.
2010. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kisfiamnak két hete volt füllgyulladása ő is antibiotikumot kapott,kb 10 nap alatt mult el! Neki orrmandula megnagyobbodása van és vszinű ez okozta! Miután meggyógyult nekünk javasolta a gégész,h vigyem el füllbemérésre! Állitólag a kicsiknél veszélyes ez a füllgyulladás!
2010. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fülgyulladásra, ha váladékos a fül azonnal antibiotikumot ír fel az orvos. Gondolom megnézte fülét, s látta, hogy váladékos, ezért írta fel. Az antibiotikum nagyon gyorsan hatni fog, már másnap nem lesz lázas a gyermek! Feleslegesen pedig nem írnak fel fülcseppet, mert az antibiotikum a fülében lévő gyulladást szünteti meg! Elég a gyógyszer, s mellé valami normaflore, mert a gyomornak nem tesz jót ez a gyógyszer, rettentő erős. Egyébként nekünk az orvos Curam Duot írt fel, ezt alkalmazza a legtöbbször!
2010. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem folyik a füle, annyit mondott, hogy megvastagodott valami. Mikor rákérdeztem, akkor mondta, fülgyula.

Ospamoxot kapott ABként.

2010. nov. 24. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!