Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem látszik neki a bcg...

Miért nem látszik neki a bcg helye? 3 hónapos. Érezhető a pukli ha keresem de nem piros stb. Gondolom kell látszania, és ha nem fog? Újra kapja?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha alapvető és nem tudom első baba a védőnő meg csak annyit mondott megnézi még a 6 hónapos vizsgálatnál is.
2010. nov. 24. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
nekünk már nem emlékszem teljesen 2 vagy 3 hónaposan fakadt ki a BCG oltása.Váladékozott sokáig és sebesedett neki.Én ettől ijedtem meg.DE azt mondta a doki így kell lennie,mert ha nem ilyen akkor újra kapja.Szerintem ha nektek nem fakadt ki akkor igen újra kell kapnia.
2010. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell újra kapnia!Nem kötelező kifakadnia!ha érzed a puklit akkor az ott is van!!Reagált a szervezete!Nem fogják újra oltani mivel ez pozitív reakció!
2010. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.vagyok!2gyerekem van és egyiknek sem fakadt ki csak érezhető volt a bőre alatt a pukli!egyik gyereket sem oltották újra!
2010. nov. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a védőnőt kérdeztem, mert 7 hetes babámnak is csak pukli van, szinte semmi sem látszik a bőrén. Ő is azt mondta, hogy ez pozitívnak számít, ne aggódjak.
2010. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk sem fakadt ki!Semmi nem látszott, csak puklit lehet érezni!És 6 hósan elküldtek egy próba szurira a tüdőgondozóba,és hatásos a szurija,bepirosodott az alkarján!(biztos Te is kaptál ilyet iskolában, csak ma már nincs ilyen próbaszuri,mert szigorúan csak egy éves korig ismétlik az oltást)

Így nekünk most is menni kellett (1 éves kora előtt), de ez is bepirosodott,így nem oltották újra!Annyi a teendőnk,hogy ha netán a családban lesz TBC-s beteg akkor vinni ilyen próbaszurira!


De én most is érzem a göböt,pedig nem fakadt ki egyszer sem,és az próba is piros lett,szóval tényleg védi!

Annyit mondott a körzeti dokink,hogy ezt a kórházban csak bőr alá kellett volna adni,és a lányomnak mélyre adták!


Eger

2010. nov. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnak annyit mondott a dokinő, hogy inkább sejlik, mint látszik. Tehát neki még piros göb sem volt, nemhogy kifakadás.

A pici 11 hós, még mindig lilás vöröses a helye, de nem fakadt ki.

2010. nov. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!