Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet narancssárgás a...

Mitől lehet narancssárgás a pisije?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos és minden nap egyszer narancssárgás a pelus, általában kakilás után. Van azonban, hogy kakilás nélkül is. Először azt gondoltam nen töröltem meg rendesen a popsiján a bőrt kakilás után, de nem. Kitöröltem a nuniját és a törlőkendő is narancssárgás volt. Voltunk vizeletvizsgálaton, de minden rendben van. Nem tudják miért lehet. Van aki szerint olyan ételt eszik. Nagylányomnál is volt ilyesmi kisebb korában, de csak akkor, amikor Nurofen szirupot kapott. Van valaki hasonló helyzetben?
2010. nov. 25. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
attól szokott sötétebb lenni ha keveset iszik,vagy gyógyszer színezi el...szerintem...
2010. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt narancssárga a vizeletem, amikor epeút elzáródásom volt és majdnem leállt a májam is. Persze nem akarlak ijesztegetni, a vizeletvizsgálatnál először nekem se vettek észre semmit, csak a vérvétel eredmény mutatta ki a bajt. Persze ez felnőtteknél biztos más, lehet nálatok valami gyógyszerkészítmény is okozhatta. Csak azért írtam le neked, mert van ilyen is. Arra figyelj, hogy a székelte fehér ne legyen, mert akkor viszont biztos, hogy ez epéjével van probléma.
2010. nov. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kevés folyadékot iszik.


Nekünk szülés utáni napokban volt ez, azt mondta a csecsemős, hogy a kevés folyadék okozza, úgymond porzik a veséje.

2010. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Teát "iszik", de nem tudok túl sokat beleerőltetni, mert nem akarja. Vizet is próbáltam, gyümileveket is, de hiába. Nem akar inni. Tápszert és tejpépet eszik, illetve bébiételeket. Nem értem miért nem akarja a folyadékot elfogadni. Azért kitartóan próbálom tovább, hátha egyszer "elkapja" :).
2010. nov. 25. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs valami gond a puncijával?
2010. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor már meg is válaszoltad a kérdést...nem iszik eleget....

nekem felnőttként ugyanez van, sajnos keveset iszok, és bizony a pisi színén meglátszik....

de egy babának MUSZÁJ inni. próbáld meg pohárból adni neki (brendonban lehet venni babapoharat, 400 ft)

2010. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!