Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a fene tortenik? 3 hós...

Mi a fene tortenik? 3 hós babam 2 napja 3-4 ora helyett 2 orankent ehes, miert? Megorulok, mert ejjel is, pedig mar csak egyszer keltunk, pici koraban is 3 orankent evett, nem értem, tapszeres

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 06:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy vannak időszakok (és az egyik pont a 3 hónapos kor), amikor nagyobb lesz a szükségletük, aztán valamikor majd alábbhagy.
2010. nov. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

benne vagytok éppen a 3 hónapos fejlődési ugrásban. Pár nap alatt le fog menni és megint ritkítja majd a baba az etetéteseket!


[link]

2010. nov. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrás. Adj neki többet enni, ilyenkor megnő az igényük, azért kér többször, illetve gyakrabban:)
2010. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


3 hónapos korban van egy növekedési ugrás, és ilyenkor többet ennének a babák.


Nézd csak, ezt találtam neked:( tudom, hogy tápszeres a babád....)

A növekedési ugrások általában a baba 3 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korában következnek be. Elsődlegesen onnan lehet felismerni, hogy a baba gyakrabban szeretne szopizni, mint a megszokott, szinte kielégíthetetlennek tűnik a szopási igénye, a megszokottnál többet nyűgösködik, sír, hamarabb végez a szopizással és hatékonyabban szopik, mint korábban, de a szoptatás után sem teljesen jóllakott.

Ha ilyen jelenséget tapasztalunk, akkor gyakori, igény szerinti szoptatással oldhatjuk meg a helyzetet. Érdemes egy szoptatáson belül két mellből etetni a babát váltogatva a melleket, így több tej képződik. Ha ennek ellenére sem nőne 1-2 napon belül a tejmennyiség, anyatej serkentő teával vagy homeopátiás bogyóval segíthetünk a dolgon. A növekedési ugrások időszakában különösen fontos, hogy az anyuka is odafigyeljen a helyes táplálkozásra (sok szénhidrát) és a megfelelő folyadékfogyasztásra (legalább 2 liter/nap).

2010. nov. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De ö nem akar nagyobb adagot enni, csak gyakrabban.
2010. nov. 26. 07:39
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kiismerni ezeket a babakat:-)
2010. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyém is 3 hónapos, és pár napja nálunk is sűrűbben van evés. Van hogy csak 90 ml tápot eszik, nem eszi meg az adagját, csak sűrűbben keveset.Én az időre fogtam, vagy tényleg növekedési ugrás.

2010. nov. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam egy hét múlva lesz három hónapos, és nála is előfordul, hogy éjjel fent van mostanában, napközben eddig 3-4 óránként evett, mostanában alig bírja a 2 órát. Ne aggódj. Ez normális, el fog múlni, maximum 1-2 hét alatt beáll neki a normális ritmusa.
2010. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
növekedési ugrás ide vagy oda,éhes gondolom azért kér,adj neki vagy ha nincs elég tejed akkor sajnos pótolni kell.bár ha szépen hizik akkor nincs ok aggodalomra,de az éhes baba általában nyüszis és nem tul nyugodt.ami megint csak nem jó.egyikböl jön a másik.nálunk is volt ilyen.én többször adtam neki cicit,bár én akkor ugy vettem észre hogy nekem nincs annyi hogy jól lakjon,nálunk nyüszi volt akkor,nem akartam tápszerezni,6 hós koráig csak szopott de akkor jött még egy ilyen farkaséhség és akkor elkezdtem hozzátáplálni,azota minden okés
2010. nov. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

jajj bocsi most olvasom hogy tápszeres,akkor adj neki többet esetleg

elözö voltam

2010. nov. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!