Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babám nem akar este...

2 hónapos babám nem akar este a kiságyában aludni, órákig képes hisztizni. Ha berakom végül a babakocsiba elalszik nagy nehezen. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
nem szereti a nagy tereket. próbáld bebugyolálni, így jobban biztonságban érzi majd magát.
2010. nov. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tologatod a babakocsit? Mert akkor egyértelműen a mozgás, amit hiányol a kiságyban fekve. De az is elképzelhető, hogy a babakocsit kuckósabbnak érzi, míg a kiságy túl nagy neki. Én ringatni szoktam az én 3 hós babámat, sétálok vele, dúdolgatok neki, nincs gond így az elalvással. De az elején pl leginkább úgy tudott aludni, ha a mellkasomra vettem, és úgy aludt el rajtam hason.
2010. nov. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egy 2 hónapos baba még nem hisztiz valószinűleg valami baja van , azért sír.

szerintem is a nagy tér, ami a baj lehet, én nem hosszában, hanem kerestben fektettem le a kisábyba, plussz még mellé tettem a kitámasztót is, de egy nagy kéményebb párna is jó megoldás lehet.

De lehet, hogy melege van, fázik, szomjas, párás vagy épp száraz a szoba levegője, de egész egyszerűen csak testközelségre vágyik

2010. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
eddig aludt a kiságyban, vagy ezelőtt sem?
2010. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia...nálunk is volt egy ilyen időszak,h csak kocsiban aludt el.Féltem is h mit tegyek,hogy az ágyában aludjon.Én egész egyszerűen úgy altattam,hogy ringattam,mindenféle ritmusba-rájöttem melyik nyugtatja meg és közben énekeltem.Mikor már úgy láttam hogy alszik (nagyjából) beraktam az ágyába de tovább énekeltem esetleg simiztem a hátát...vagy így ringattam.Aztán elaludt.Másfél hét után már így aludt el.

Most lassan 6 hósan néha egyedül is elalszik :)

Boldog babázást és kitartás

2010. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Eddig aludt a kiságyban kb 4 napja van az hogy bárhol elalszik de ha be akarom rakni a kiságyba egyből kinyílnak a szemei és sír. pedig a kezemben elaludt vagy az ágyon kint mégis ha a kiságyba akarom rakni felébred egyből és sír
2010. nov. 26. 11:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom. Én úgy csinálnám hogy beleteszem és mikor sírni kezd felveszem megvigasztalom és vissza teszem. Én így is szoktattam bele az elején is. Nem tudom használ e csak egy tipp volt...
2010. nov. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinált hasonlót, ha túl fáradt már, hogy elaludjon. Bár nem hisztizik, hanem üvölt :-). Ilyenkor túlpörög, és ölben vagy babakocsiban, stb. tud lenyugodni. Próbáld előbb letenni, hátha nálad is ez a gond. Az én 3 hónapos kisfiam utolsó szopi kezdete után másfél órával tud/tudott egyedül elaludni, se előbb, se később :-). Mostanában kezd változni a helyzet :-).
2010. nov. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!