Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma kapjuk az első oltást. Mit...

Ma kapjuk az első oltást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma viszem a babámat a 2 hónapos oltásra. Mindenki más tanácsot ad, mikor kell rá borogatás, mikor adjam be a kúpot! Valaki azt mondja ha haza értünk azonnal, más , hogy várjunk vele délutánig...Ti, hogy csináltátok?
2009. jan. 15. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
én amikor hazaértünk rögtön adtam neki a kúpot,1 felet mert a dokinő így javasolta
2009. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk azt mondta a dokinő, hogy nem kell borogatni.(Nem is volt vele szerencsére semmi baj)Kúpot pedig akkor ha 37,5-re felmegy a láza. Addig nem kell. Délután voltunk oltáson és este kellett mérni a lázát. Hála a JóIstennek nem volt semmi komoly. Max 37,6-ig ment fel és még durván egy hétig volt 37 és 37,5 között a hőemelkedése. Arra készülj hogy a kúptól lehet hogy be fog aludni. Az én Manókám egész nap aludt tőle. Álmában szoptattam 3 óránként. Sok szerencsét! 3 hós kisfiú anyukája.
2009. jan. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Mi tegnap voltunk 2 hós oltáson délelőtt 11 körül.

Itthon nagyon sírt a kislányom 1-kor, megnéztem a lábát, nagyon piros volt és meleg így borogattam neki, le is nyugodott. Nekünk nem volt hőemelkedése, viszont sokat sírt így a doki javaslatára kapott egy fél kúpot 3 óra körül. Annak hatására 10 perc múlva már nem is sírt, de nekünk nem volt aluszékonyabb mint egyébként, ugyanúgy csak fél órákat aludt mint szokott.

Nem volt hőmemelkedése sem, napközbe se, este se.

Viszont annyi hogy mi nem fürdettük tegnap, mert szerintünk nem esett volna jól neki a meleg víz most a szurira. Igaz már nem volt piros, de nekem se esik jól ha az oltás helyét meleg víz éri.

2009. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Mi nagyon szerencsések vagyunk, mert egyik gyerekemet sem viselték meg az oltások.

Előre sosem adtam kúpot, csak ha lázas volt, borogatást nem raktam rá sosem. Utána aluszékonyabbak, és kicsit nyűgösebbek voltak, de csak aznap.

Lehet, hogy ti is ilyen könnyen megússzátok:)

2009. jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Hello! Állj hozzá pozitívan, erős a baba, nem lesz semmi baja! Addig ne adj neki szerintem semmi mesterségeset, amig nem látod hogy tényleg van baja.Nekünk is azt mondták ott hogy BIZTOS hogy lázas lesz, meg borogassam, meg úristen... annyira felfújták. És mi volt? SEMMI. Egy csomó vészjósló tanácsot, és aggodalmat ültetnek beléd, ne engedd! Sok szerencsét.
2009. jan. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Én az első oltásnál a doki tanácsára vittem a lázcsillapító kúpot és még az oltás előtt ott beadtam neki, a lábát borogattuk, de csak azért, mert mondták, amúgy nem volt neki beduzzadva a kis combja. A köv. oltásnál már otthon adtam be a kúpot neki (persze csak felet) és már nem borogattam a lábát. A fórumban, ahol levelezek, az egyik lány az első oltásnál beadta a kúpot, nem lett gond, a másodiknál nem adta be utána és be is lázasodott a kisfia, úgyhogy én inkább beadom.
2009. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt hogy lehet lepontozni???
2009. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megkaptuk idő közben az oltást, nem adtam előre kúpot. Most még nyugodt, figyelem a hőjét, meg az oltás helyét(a borogatás miatt).Remélem minket sem visel meg túlzottan :)

Miért kéne lepontozni bármelyik választ?!Mindegyik hasznos és szívből jött! Köszönöm.

2009. jan. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!