Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog már mászni? Le...

Mikor fog már mászni? Le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés
Ma 8 hós a lányom és még nem ül meg egyedül ( ha nincs megtámasztva pár perc múlva hátradől és kopp... ), jelét sem látom, hogy mászni próbálna és állni sem akar, csak hasrafordul és kúszik hátrafelé meg körbe-körbe, de ezt már hónapok óta és azóta semmi fejlődés. Mutattam neki hogy húzza fel a kis térdét a mászáshoz, de egyből összecsuklott :-)) Ez nagy lemaradás, vagy hagyjam hátha neki még így jó?
2009. jan. 15. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam jövő héten lesz 8 hónapos.Igaz, hogy ő már megül egyedül elég sokáig,de még körbe-körbe sem mászik.Járunk fejlődésneurológiára(mert a 35.héten született),de azt mondták,hogy teljesen rendben van.Minden baba más és 6 hónapos kor után több hónap különbség is lehet két baba között, hogy mikor kezdenek el mászni.De gondolom ha említed a védőnőnek ő sem mondja,hogy gond lenne.Türelem és ne aggódj.
2009. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lemaradás,egyéni fejlődési ritmusuk van.Az babám is 8 hós,még nem ül,viszont forog.A mászás még nekünk se igazán megy,de ő már felhúzza a popsiját,és majdnem teljesen négykézláb áll.Azért nem mászik,mert forogva mindenhova eljut,ahova akar.Kényelmes.Ettől még semmi baja.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2.vok.Javítom:az én babám is...
2009. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Még teljesen időben vagytok, nyugi! :)


Minél többet ülteted, annál kevésbé fog mászni, tehát azt nem érdemes erőltetni. A mászás mozgásfejlődés szempontjából korábban van mint az ülés.


Csavarj össze egy nagyobb törülközöt szorosra és tedd be a mellkasa+ pocija alá pár percre, hátha rájön hogy így is lehet :)

2009. jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10-én volt 10 hónapos és karácsonykor kezdett el mászni, de még most is maga alatt marad az egyik lába. Addig már egyedül ült, de néha "keljfelj Jancsiként' inogott. Nekünk van küszöb a helyiségek között és azt még nem tudja átmászni. A védőnő szerint túlsúlyos, azért mozog nehézkesebben. 80 cm és 12 kg. Nem látom dagonak, de tényleg jó húsban van.
2009. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!