Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kislányom 3 hónapos múlt....

A kislányom 3 hónapos múlt. Kezdettől nem szeret hason feküdni, de azért minden nap hasra tesszük. Mikor fog így, felülni, mászni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik lányom sem viselte el hason. Én is tettem őket, de max. 2 percig bírták. Ha sírni kezdtek, én visszaforgattam őket, nem erőltettem. Onnantól szerettek hason is lenni, amikor már forogtak.

Az egyik mozgásfejlődése az átlagosnál lassabb, a másik az átlagosnál gyorsabb volt.


Ne aggódj, majd halad a maga tempójában!

2011. okt. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes, az én fiam se szeretett hason lenni, pedig a védőnő nagyon "erőltette", hogy de úgy legyen sokat.

Hát az enyém nem akart, így amikor nyöszörgött, visszafordítottam. (Nekem fontosabb volt, hogy nyugodtan aludjon.)

Kb. 6 hónapos volt, amikor (valószínű a forgás miatt) megszeretett hason is aludni, onnantól már mindegy volt.

2011. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon helyes, hogy minden nap hasra teszitek egy kicsit, kell is. Nem sokat, csak amíg "bírja". Ha minden nap hasra teszitek, egyre tovább fogja bírni. Az én fiam sem szeret hason lenni. Mi is minden nap hasra tesszük, és már 15 percet is bír, (most 4 hónapos) és lassan kezd forogni. Attól pedig, hogy nem szeret hason lenni, szerintem nem fog lemaradni a fejlődésben, ezen ne aggódj.
2011. okt. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én 4 hós kislányom is utál még hason! Kb. 5 percig bírja,hiába teszek ilyen-olyan játékot elé. Ha a hátán fekszik, elfordul oldalra,de nem tovább. Az ortopédus azt mondta,h semmit nem kell erőltetni, minden jönni fog a maga idejében,amikor ők akarják,és a dokik nem is nagyon abszolválják a hason fekvést. :)
2011. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem szeretett hason lenni 3 hónaposan. Aztán kiderült, hogy kicsit gyengébbek a nyaki izmai, és nehéz neki megtartani a fejét, azért nem szereti.

Jártunk gyógytornára pár alkalommal, de akkor sem szerette meg. 4 hónaposan már meg tudott fordulni mindkét irányba, de látszott, hogy nehéz. 6 hónaposan megint gyógytorna, akkor felgyorsult a forgás, onnantól többet van hason. De túlzásba sosem vitte. :)

Most 8 hónapos, kúszik, néha sikerül támaszkodva felülnie. Szóval lemaradva nincs, de nem is egy kapkodó típus. :)

2011. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom sem szeretett 3hós korában hasalni..pedig nagyon fontos..biztos te is tudod az élettani okokat..szóval azt csináltam..,hogy napról napra többször és hosszabb ideig tettem hasra...aztán 6 hósan már forog minden irányban,szépen ül egyenes háttal..bár rövid ideig..de nem is erőltetem.

Mostmár szinte sak hason játszik...

Azt csináltam,h amig hason volt játszottam vele ,lefoglaltam..egyre tovább bírta...de tényleg fontos a mozgás fejődéséhez.

Kitartást:)

2011. okt. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*(sak) bocsi.."csak" akart lenni:)
2011. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Enyém is utált hason lenni.

Aztán 3 és fél hósan nehézkesen, 4 hósan már biztosan forgott hátról hasra, rájött, hogy sokkal érdekesebbeket lát hason, nemcsak a plafont, csillárt, és csak hason játszott. Aludni háton.

7 hónapos, már 3 hete szépen ül, magától ült le négykézlábból. Mászni nem mászik, de kúszik 5 hónapos kora óta.

Úgyhogy ne aggódj, és jól írták előttem, amíg "bírja", tedd hasra sokat, mutogass neki előtte játékokat, énekelj neki, kösd le valameddig.

2011. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!