Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják azt, hogy nem...

Miért mondják azt, hogy nem jó, ha a baba feje fölé állsz, mikor fekszik, mert fölfelé néz?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a babám feszt fölfelé néz. Pelenkázom, nincs ott semmi, vagy senki, és fölfelé néz, de nem egyenesen, hanem a feje fölé. Mára már odáig fajult a dolog, hogy már a fejét is próbálja hátrafelé hajtani az ágyon, közben kinyomja a mellkasát. Mintha hidat akarna csinálni. Engem annyira nem zavar, csak gyerek korom óta ezt hallom, hogy ezt mondják, hogy ez nem jó, de hogy mért?

Holnap lesz 4 hónapos. A tietek csinál ilyet?


2010. nov. 26. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Állítólag azért nem lehet fölé állni mert felakadhat a szeme. Nem tudom ebből mi az igaz de én mindig elkerültem hogy felé álljunk.


Az én lányom is kinyomta úgy magát hogy írtad, de akkor még nem tudott forogni azt hiszem ezzel kezdődött a mutatvány, mert azóta mióta ezt csinálta forog... Nem tudom a Te babád átfordul e már...

2010. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a szomszédasszony mondta mikor odaállt, h "Jajj, nem állok már ide, mert kancsi lesz." Ugyanis a gyerek elkezdte nézni.

De h ennek mennyi igazságalapja van? Azt nem tudom. Talán csak ez is egy babona a sok közül.

2010. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Babona, mint hogy ne nézz szőröset terhesen, mert szőrös gyereked születik. Csak a vénasszonyok hiszik el. A fiamnak nem akadt fönn a szeme, és kancsal se lett, pedig sokat álltam fejtől a kiságya fölött.
2010. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemrég volt egy ilyen kérdés, csak nem találom. Nekem azt mondta a védőnő, ha lehet, ne álljak gyakran a feje fölött-mögött, úgy, hogy a babának hátra-felfelé kelljen néznie, mert nem tesz jót a szem fejlődésének. A részletekre már nem emlékszem, de ez biztos, hogy nem babona.

Az én kislányom nem csinált ilyet, legalábbis nem rendszeresen.

2010. nov. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából kétszer fordult elő vele. Egyszer a 3. hónapban fordult meg, de azt betudtam véletlennek. Aztán most november 10-én, a születésnapomon, 3.5 hónaposan is megfordult, 5x, azóta nem csinálja. Mindkét esetben hasról hátra fordult meg.
2010. nov. 26. 23:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem az hogy kinyomja magát hogy próbál forogni... Nálunk biztos így volt.
2010. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!