Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan készítsek neki ételeket?

Hogyan készítsek neki ételeket?

Figyelt kérdés
A babám 8 hós múlt,2 foga van,elkezdtük a darabos ételeket.Eddig kizárólag üveges ételeket evett,megkínáltam az általam főzött étellel és nagyon ízlett neki.Milyen fűszert használhatok?Hogyan tudok változatos ételeket készíteni?Az üvegesből minden félét evett,és elég könnyű volt minden nap más félét adni neki.Attól tartok,h az enyémet megunja,mert én pl.nyulat,meg vadast nem fogok készíteni(ilyen kis adagban képtelenség)Nem akarom,h mindennap répát,meg krumplit egyen.Segítségeteket köszönöm.
2009. jan. 15. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

bírsz neki adni borsót ( keverd krumplival is, vagy csak magában ).


az én picim imádja a szalámit is ( adj neki kis darabkákat hátha elnyámogja :) ( nem garantált ).


esetleg tökfőzelék.

2009. jan. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt van egy pár recept, amit bírsz adni a babónak 8 hónapos korától :)

2009. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi,köszi,köszi!!!Sajnos a borsótól és karfioltól felfújódik,és rettenetes hascsikarása lesz...
2009. jan. 15. 15:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is meg akartam kérdezni. Mi pont így vagyunk. Nem igazán tudom mit főzzek neki minden nap, mert kép nap ugyanazt nem eszi meg. Ráadásul napi két főzik eszik. Elég rossz, így télen, nincs nagy választék. Próbáltad a céklát, bár az enyém utálja. Vagy lehet fagyasztott zöldségekből. Ha meg bárányt, vagy vadast akarok adni neki, akkor bébiételt adok.
2009. jan. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz én csak saját magam főzök a kislányomnak.Üveges kajcsit az elején vettem neki de nem szerette csak a Kecskeméti barackot eszi meg. Most kostoltatom vele a céklát én is.Nem köpte ki.Próbáld meg.A változatosságot úgy oldom +,hogy főzők (zöldségeket) 1 jó nagy adaggal és lefagyasztom(kisüvegekben: amibe a barack volt,vagy amiket vettem Aventes tejtároló dobozokban,vagy nekünk van fóliahegesztő gépünk és zacskóba 80-100g adagokban.)Ráírom mi van benne és csak kiveszem reggel a fagyiból és délig kienged.

A vadast én úgy oldottam meg: húslevest főzem és a benne lévő sárgarépát(vagy többi zöldséget), külön főztem kruplit és össze turmixoltam + husi.

Gyümiket + tudsz venni 1-2db banánt,almát,körtét,üveges barackot,Fagyasztott meggyet,...stb.Turmix össze vagy keksz ,tejpéhez...stb. és kész.

Rem tudtam segíteni.

2009. jan. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Segítettél,sokat is!Köszi.Mindenből többet főzök,és lefagyasztgatom.Aventes tároló dobozaim vannak,legalább használom.Mindenkinek jó babázást!
2009. jan. 15. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!