Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent az exéma igy kell...

Mit jelent az exéma igy kell kiejteni angolul. A 4 hos fiamnak piros nagyon az arca arra mondta a dogi am mi küllföldön élünk és ezt a szot nem tudom mit jelent?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ekcéma, vagy más néven atópiás dermatitis.

Hidratáld mindig.

2010. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszodat!igen hidratálom neki mindig.már másodszor mentem vissza a dokihoz mert eddig nem volt semmi javulás...de már van egy ujj krémünk ami kezd hatni.de azt nem tudjűtok h ez mitöl van???ez lényegében most mi vmi allergia mert ezt nem értem annyira?
2010. nov. 28. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet mosószertől,tisztálkodó szertől is.Unokaöcsémnek is volt az arcán ennyi idősen és nála később derült ki,hogy a tejfehérje allergia mutatkozott meg így eleinte.
2010. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ekcéma allergiás reakció a bőrön, kezelés nélkül általában egyre kiterjedtebb lesz, de van, hogy magától elmúlik. Nekem néha szokott lenni, főleg könyékhajlatban és ujjak között. Ami okozza nálam: nikkelérzékenység (ékszerek, fémcsatok pl órán), vegyszerek, paradicsom vagy krumpli leve (ha a bőrömre kerül), de néha az is, ha nem húzok télen kesztyűt. A piros arcbőrről nem gondolnám, hogy ekcéma, bár nem vitatkoznék egy orvossal. Nekem úgy szokott kinézni, hogy először piros kiütések, utána vizes hólyagocskák jelennek meg, nagyon viszket, majd egyre nagyobb területre terjed szét, és a kör belsején kiszárad a bőr, és hámlik. Szteroidos kenőcs gyorsan elmulasztja, de babának nem ajánlott. Olajos, zsíros krém jó lehet, de minél természetesebb anyagból. Nem tudom, van-e másfajta ekcéma. Neki van kiütése? Viszket neki, vakarja? Az arc pirossága lehet attól is, hogy kifújta a hideg szél, vagy eleve "rózsás" az arcbőre (én ismertem ilyen gyereket). Esetleg érzékeny valamire.
2010. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!Az utolsonak igen a fiamnak is ugyanilyen amiket te leirtál piros kis kiütések és hámlik is neki kivan száradva és viszked is neki.ez a fiamnak olyan 3 hetes korátol lehet ugy kezdödött h csak piros kis foltok jöttek ki az arcán én már akkoris elvittem az orvos hoz de nem irt fel semmit neki mondván h elmulik.pff!én akkoris kérdeztem h de ez mégis mitöl van de azt mondta a doki h ez természetes kérdeztem h vmi alergia de azt mondta h nem!!!nem mult el vissza mentem és ugy irt fel egy krémet az orvos h én erösködtem.az a krám nem ért semmit még csunyább lett töle.ugy hogy vcissza mentem megint és most mondta a doki h ez ekcéma kérdeztem h mitöl van de azt mondta h nem lehet tudni bármitöl lehet...és irt fel két nagyon jo krémet ami helyre is hozta az arcacskáját!aminek nagyon örülök
2010. nov. 29. 17:18
 6/7 A kérdező kommentje:
és a harmadikhoz az lenne a kérésem h nem irna nekem még többet eröl a betegségröl mert én szeretnék döbet megtudni rola elöre is köszönöm!
2010. nov. 29. 17:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A 3. válaszoló vagyok. Én csak a magam tapasztalatairól tudtam írni, de találtam neked egy oldalt, ahol kimerítően tárgyalják az ekcéma különféle változatait. Remélem, találsz választ a kérdéseidre:

[link] Írd be a keresőbe, hogy "ekcéma". Jobbulást a babának!

2010. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!