Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csináltok Karácsonyra sógyurmá...

Csináltok Karácsonyra sógyurmából a babátok kezéről kézlenyomatot? Mivel festitek le? Temperával vagy sima vízfestékkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó ötlet :) Valószínű temperával festem, mert az van itthon. De szerintem bármelyik jó. De jó ötletet adtál :D
2010. nov. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hogy csinálod a sógyurmát?

Jó ötletet adtál.

2010. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Örülök hogy adtam egy kis ötletet! :)

Még nem tudom hogy csinálom, itt a keresőben nézegettem a sógyurma recepteket, csak azt nem tudtam hogy vízfestékkel is le tudom-e kenni.

A google-ban is sok fajta recept van.


1 bögre só

1 bögre liszt

1 bögre víz

1 ek étolaj

A vizet apránként kell hozzáadni, mert a liszt-só is változó mindőségű, annyi kell hozzá hogy jól gyúrható legyen.

2010. nov. 28. 16:21
 4/13 anonim ***** válasza:
Szintén off, de én is azt tervezem adni a nagyszülőknek karácsonyra. :) Jó alkotást! :)
2010. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem festem hanem még a tésztát színezem:kakaóval, curryvel, őrölt paprikával
2010. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Brigitta04 ***** válasza:
Sziasztok.Én is offolnék.Kedves kérdező kb mekkora mennyiség ez a recept amit leírtál?Kezdő anyuka vagyok és jó ötletnek tartom a kéz.láb lenyomatot nagyszülöknek.
2010. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jó alkotást Nektek is!

Nem tudom mennyi mennyiség jön ki belőle, mert még nem csináltam ilyet.

2010. nov. 28. 18:49
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lefújom arany spray-vel!
2010. nov. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jaj, ez nagyon jó ötlet! Hol veszel arany spray-t? Gondolom hobbiboltban lehet kapni.
2010. nov. 29. 07:59
 10/13 anonim ***** válasza:

Megcsináltam ezt a receptet, amit a kérdező írt, köszi érte! Nekem egy kézre és két lábra való jött ki belőle. 14 hónapos tenyeres-talpas kis parasztgyerekem van. :)))

Egyébként én is úgy tervezem, hogy kifestem valahogy.


Úgy csináltam, hogy kinyújtottam nyújtófával, belenyomtam a gyerek kezét, majd szépen kör alakot vágtam ki a kinyújtott gyurmából. Az aljába pedig egy hústűvel belekarcoltam (inkább belepontoztam) az aznapi dátumot. A nagyobb darabot egyben hagytuk, és mindkét lábát belenyomtuk egymás mellé. Azt is szépen kör alakra kivágtam, hogy a széle is szép legyen, és abba is belekarcoltam a dátumot.

Most a két gyurma a tálcán van, a tálca pedig a szekrény tetején, ott szárad ki. Nem sütöttem ki, mert nem tudtam hogy leemelni a gyurmát a tálcáról, hogy berakjam még sütni is.

2010. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!