Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hogyan foglalkoznak...

Mennyit és hogyan foglalkoznak a nagyszülők egy éves gyereketekkel?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 09:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Születésüktől kezdve foglalkoztak az unokákkal,ha elmentünk valahova stb.
2010. nov. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szintén születése óta rendszeresen foglalkoznak vele, így most 13 hónaposan pl. vitték szánkózni a hétvégén. Építő kockáznak, labdázgatnak, énekelnek neki stb... Amiket én is csinálok vele (60 évesek a nagyszülők)
2010. nov. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy éves korában a nagymamák voltak a fiammal, mivel én dolgoztam. Egyikük óvónő, másikuk tanár, igy sokat játszottak, mondókáztak, mindenféle egész "szakszerű" dolgot, ami nekem sosem jutna eszembe... A nagypapákból az egyiket rendszeresen látja, mikor látogatóba megyünk sokat játszik vele, a másik nagypapa félévente egyszer ir egy emailt, hogy minden oké-e, ennyi.
2010. nov. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A férjemnek csak anyukája van, ő szinte semennyit. Havonta találkozunk kb. 3 órára. Most két éves a lányom, de szinte nem is ismeri. Soha nem emlegeti, annyi, hogy a fényképen felismeri. Pedig mindig hívjuk, de lusta.

Nekem meg csak Apukám van , vele együtt lakunk. Rá lehet számítani, csak akkor hagyom rá, ha dolgom van. Ők imádják egymást.

2010. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyukám sokat foglalkozik a lányommal,játszik vele,mondókázik,énekel,tanítgatja.Ezen kívül el is látja,ha ott vagyunk mint etetés,pelenkázás.Anyósom semmit nem foglalkozik vele.nem jön,mi visszük el egy-egy órára havonta kétszer.akkor atyala-patyala,aztán ennyi.életében egyszer pelenkázta,akkor is kérésre.még soha nem etette meg.15 hónapos a lányom.még egy mondókát nem mondott neki,nem énekelt neki soha,nem játszott vele.
2010. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyukámék közel laknak, így hetente 2-3-szor délutánonként vagy átjön (anya), vagy mi megyünk, akkor apuval is találkozik. Anyára szívesen hagyom bármikor, bár mindent a szájába kell rágni, mit hogy csináljon, mert nem akar rosszat tenni. Egyébként meg elmondókáznak, inkább énekelnek, mert neki nagyon jó hangja van.

Anyósomékhoz havonta egyszer megyünk, de az egész hétvégés program. Akkor alig látom a gyereket. Már pici kora óta pelenkázza, eteti, fürdeti, csinálja neki a kaját (velem egyeztetve) szóval nekem az ottlét superpihi.

Ők inkább mondókáznak, apósom is foglalkozik a fiammal. Mondjuk anyósom szakmabeli, így lehet is sokat foglalkozni, tudja milyen fejlesztő játékok vannak, és azt is, hogy figyelni is kell néha (nem mindig játszani vele) amikor magában eljátszik.

Mindkét nagyszülőpáros imádja a gyerkőcöt, várták is, és még eddig nincs velük gond. (csak apukám akarja csokival tömni az 1 éves fiamat, mert kell neki az energia. Nem érti meg, hogy nem csokiban fogom az energiát pótolni neki)

2010. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
sajnos az én szüleim nincsenek együtt, anyu angliában, apu vidéken, így sajnos nem sokat vannak itt, de rengeteget skyp-olunk velük, a kisfiam nagyon szereti őket, mindig nevetgélnek együtt. anyu mindig énekel neki, meg mesét mond. apu gyakrabban tud jönni, vele is nagyon jól elvan. pedig még csak egy éves, mégis mindig örül neki, pedig nem sokat találkoztak. a párom szüleit meg nem érdemes említeni. az apja az egy év alatt ha 5x volt, akkor sokat mondok... az anyjával meg nem tartják a kapcsolatot...
2010. nov. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kezdetektől fogva rengeteget foglalkoznak vele.

Mindkettőnk szüleitől távol élünk, hetente egyszer találkozunk velük.

Énekelnek, mondókáznak, játszanak a gyerkőccel. És rengeteget puszilgatják, dajkálják. :-) Még most elég jól tűri a gyerek. Sajnos már csak 1 nagypapa él, apósom, vele labdázik, négykézláb üldözik egymást a lakásban, ilyesmi.

Én is olyan szerencsés vagyok, mint az egyik válaszoló, hogyha hazamegyünk a szüleinkhez, az egy hétvégi program, olyankor szinte alig látom a gyereket, mert a nagyik rendezik.

2010. nov. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az anyukám és apu hetente 1-2 szer, ők játszanak vele, pelenkázzák. A kislányom is szereti őket.

Anyósommal egy községben lakunk, de ő nem igényli az unokázást, jó ha havonta egyszer meglátogatja nagy nehézkesen. Nem is marad meg nála a lányom. Ő az első unokájánál is azt mondta, hogy még kicsi hozzá... no comment. Ő inkább olyan nagyi, aki szeret képeket mutogatni róla, csak foglalkozni ne kelljen vele.

Apósom hetente kb. egyszer, ő viszont jó fej, ő is játszik vele.

2010. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!