Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik 3 évig maradtato...

Anyukák, akik 3 évig maradtatok otthon a gyereketekkel, a 3év letelte előtt mennyi idővel mentetek be a munkahelyetekre?

Figyelt kérdés

...lehet furán fogalmaztam,de remélem értitek.


Szóval úgy hallottam,hogy munkába állás előtt 6 hónappal jelentkezni kell.így van?

3 év alatt mennyit "belátogattatok" be a munkahelyetekre?

Visszavettek ugyanabba a beosztásba amibe előtte voltál?


Köszönöm!


2011. jún. 25. 23:13
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Én 5 évig voltam itthon, mert kettőt szültem egymás után.

Ha a 2. gyerek betölti a 2. évet, akkor vissza akarok menni. Így is már sírtak, hogy sokat kihagytam, pedig jártam továbbképzésekre is. Engem visszavennének a régi helyemre, mert a gyermek 3 éves koráig kötelező! Viszont volt aki akkor akart visszamenni, amikor a gyerek betöltötte a 3. évet, és elbocsátották. Szóval emiatt én semmiképp sem várnám meg, hogy betöltse a 3. évet. Aztán 1 év alatt csak áthelyeznek már valahova, ahol tényleg szükség van rám. De ha pont akkor nincs üresedés, amikor a gyermek 3 éves lesz, akkor az nagyon nagy szívás!

2011. jún. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én januárban mennék vissza, vagyis mivel a szabikat ki kell venni, valószínúleg március táján fogok kezdeni. Szeptemberben tervezem, hogy leülök a főnökömmel megbeszélni a részleteket.

Nem tudom, milyenek a viszonyok ott, ahol dolgozol, sok múlik ezen. Mindenképpen jó időben és írásban jelezni a munkáltatónak, hogy mikortól szeretnél munkába állni. Én a kötelező 6 hónapról nem hallottam.

Én 4 évet voltam itthon (2 gyerek), ezalatt volt, hogy havonta benéztem, de volt, hogy 3 hónapig nem. De viszonylag messze lakok és körülményes bejutnom, 2 gyerekkel, ezt tudják.

Még nem tudom, de szerintem visszavesznek a régi beosztásba. Ezt elvileg kötelező nekik, feltéve, hogy létezik még az a beosztás. De fel nem mondhatnak és rosszabb körülmények közé sem helyezhetnek, míg a gyermek 3 éves lesz + 1 hónap. Azután viszont felmondhatnak, ha akarnak.

2011. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!