Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagymama mennyire szól bele...

A nagymama mennyire szól bele a gyereketekkel kapcsolatos dolgokba?

Figyelt kérdés
Én anyukámtól borultam ki ma és tegnap is. Egész nap eteti pár falatokkal a kisfiamat, aki egyébként is rossz evő és így nem is ebédelt tegnap. Kis ez+az, hogy egyen belőle, de nem kellett neki igazán semmi, aztán az ebéd sem és meg sem hallja, amit én mondok, legalábbis tovább csinálja, ahogy ő gondolja, akár úgyis, hogy amikor nem látom. Ma azzal nem hagyott békén, hogy biztos fázik a kisfiam, nekem r.ujjúban melegem volt, de adjunk rá valamit. Elfakadt az agyam tőle. 1,5 éves a kisfiam, sokat vagyunk kettesben, így örülök, ha a szüleimmel találkozunk és egy kicsit játszanak a kisfiammal, addig pinenhetek. Már szó volt róla, hogy akár náluk is alhatna 1 éjszakát, mert a párommal a kapcsolatunk is nulla, jó volna kicsit kettesben lenni és átbeszélni a dolgokat. De így nem merem rájuk bízni.
2011. júl. 30. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi még a baba születése előtt leültünk mindkét nagymamával és nagypapával megbeszélni, hogy mik az elveink és hogy ezekben a támogatásukat kérjük, ugyanis mi leszünk a szülők és nem ők. Ezt be is tartják. Talán nincs még késő nálatok sem egy nagy beszélgetésre. Határozottnak kell lenni.


De az is fontos, hogy a pároddal a kapcsolatotok rendbejöjjön.

2011. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyukám sajnos ilyen, minden téren, de reméltem az unoka terén nem lesz ilyen. Tudod, csak jót akar és megy a saját feje után. Gondolhatod, hogy már hányszor mondtam neki ezeket, de nem ér semmit a szó. Időnként megsértőtdik és minden megy tovább, mint előtte. Anyósék meg nem is jönnek felénk. Talán ez a sorsunk, a válás. Már nagyon ki vagyok idegileg és így még reménytelenebbnek látom, hogy rendbe jöjjön a kapcsolatunk.
2011. júl. 30. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el! Anyukád egyébként olyanokkal is kínálja amiket nem ehet? Mert ha nem és tud is rá kellő képen vigyázni, akkor merd rábízni. Kell nektek egy kis szabadidő egy kiadós beszélgetésre és minden rendbe jön. Próbálj anyukádban bízni. Sok sikert!
2011. júl. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Már bármit ehet a kisfiam, de most keksz mániás és én nem igazán szoktam neki adni, csak evés után, vagy uzsi időben, hogy a főétkezések ne maradjanak ki a nasi miatt.

Meg az altatással is hadi lábon állunk. Én komolyan betartom a nappali alvását, de ők meg nem veszik komolyan, a múltkor is túlpörgött a kisfiam, még nem is láttam olyannak, mint akkor náluk, de egyfolytában azt mondták, nem álmos, jót játszik, persze. Most abban a korban van, hogy mindent kitalál, hogy ne kelljen aludni, főleg a mamáékkal. Aztán meg vinnyog nekem a fáradtságtól. A múltkor este alig tudtam elaltani, csak nagy sírással, annyira fáradt volt már.

Szóval minél többet vagyunk a mamáékkal egyre bizalmatlanabb vagyok. Mindig is sarkalatos gond volt az alvás és az evés nálunk és ők nem tartják be azt, amit én kialakítottam. Ők úgy vannak vele, ahogy esik, úgy puffan, úgy is felnő az a gyerek. Egyébként meg dícsérik, hogy mennyire okos, meg mennyit tud már, hogy biztos sokat foglalkozok vele, csak akkor nem tudom miért nem adnak ők is a szavamra. Meg kézben viszik az utcán is, mikor már fél éve stabilan jár, ettől is kész vagyok.

2011. júl. 30. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem aludjon a nagyiéknál a babád.


amiket írsz, nem egy nagy problémák csak fáradt vagy, kimerült, sokat vagy egyedül, stb.

talán ha náluk lenne egy napot, sokat pihennél, kicsit lazábban tudnád felfogni. és most félre ne érts, nem azt írom, hogy nekik van igazuk, teljesen egyetértek veled, de egy nagymamának nem tudod megmagyarázni, hogy ne tömje a gyereket két étkezés között ;)

semmi baja nem lesz, most egy nap rendes kaja kimarad, lehet másnap jól fog enni :)

az alvást meg mondd meg nekik, hogy ragaszkodsz hozzá, igenis csinálják úgy ahogy mondod. de tudod mit? lehet ha nekik sírna a kimerültségtől akkor megértenék és nem lenne többé probléma. csak szegény babád... :(

2011. júl. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szólnak bele, de anya szokott adni tanácsokat illetve beszélgettünk róla, hogy régen hogy volt. Főleg a hozzátáplálás kezdetén. DE elfogadta, hogy én még nem mertem neki ezt-azt adni. Most már 29 hós a kisfiam, tehát nincsenek ilyen gondok, de sosem szólt bele semmibe. Most is náluk volt egész héten, ma hozzák haza. Nagyon bízom bennük, és bíztam is amikor pici volt a kisfiam, és anya vigyázott rá. Nagyon imád ott lenni, el van kényeztetve, lesik minden kívánságát, de ami fontos, hogy meg van a kellő szigor is.
2011. júl. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyósom semmennyire sem mert, anyukám próbálkozott az elején ("miért nem adsz neki tízórait, főzzél neki külön, van rajta pizsama?" stb.), de aztán leállítottam, és látja hogy így is minden rendben a fiammal.

Ha bizonytalan vagyok, úgyis kérdezek.

2011. júl. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Anyu - mivel ő is utálta, mikor beleszóltak a gyerekekkel kapcsolatos dolgokba (jó tanács kivétel!), valamint 3 gyerek után tudja, hogy minden gyerek más és más -, egyszer sem szólt bele, de tudom, hogy bármit megkérdezhetek tőle.

Anyósom már más tészta. Ő úgy gondolta, hogy akár szoptatás közben is nyugodtan bent lehet a gyerekszobában és beleszólhat a dolgokba. Na, ekkor közöltem vele, hogy ilyenkor maximum három személy kívánatos: Baba, Anya és Apa! Valamint lefektettem a szabályokat. Szerencsére a férjem is közölte vele, hogy itt nem az ő, hanem a mi szabályaink érvényesek!

2011. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!