Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki beadja a Mikulás...

Mindenki beadja a Mikulás mesét a babájának, kisgyerekének, hogy létezik és ő hozza az ajándékot? Meddig szokták elhinni a kisgyerekek?

Figyelt kérdés
Ne hurrogjatok le, de én nem is tudom hogy kellene majd, még pici a babám, én meg már nagyon rég voltam gyerek. Mindenki tartja ezt a "hagyományt"?
2010. nov. 29. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, nálunk a mikulás hozza, hozta az ajándékot. Szerintem a kicsiknek belső szükséglet a mese, így amíg ők akarnak hinni a Mikulásban, Jézuskában, hinni is fognak, hacsak a szülők nem leplezik le túl korán magukat. Nálunk pl. a 3. gyerkőc még 10 évesen is hinni akart bennük, így a 2 nagyobb és a többi gyerek hiába is akarta őt meggyőzni a nem -létezésükről, nem lehetett. Persze, azt, hogy a karácsonyfát mi vesszük, már hamarabb megtudta, mert egyszer megtalálta, de az ajándékok hozója még utána is a Mikulás és a Jézuska voltak.
2010. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
7 éves a lányom, és meglepően okos, de így van ahogy írták, hinni akar! Tudja ő már, hogy képtelenség, de akarja hinni, mert a mese valóban szükséglet. Én meg nem fosztom meg tőle.
2010. nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi tartjuk ezt a hagyományt. A nyolcéves gyermekem, tavaly előtt jött rá, hogy télapó nincs. A egymás közt a gyerekek suliban megbeszélték. Hazajött és rákérdezett, hogy hogyan is van ez. Én pedig elmeséltem neki az eredeti történetet és az is, hogy ennek emlékére a szülők minden évben eljátsszák ezt a gyermekeikkel, így okozva örömöt és meglepetést nekik. Ugyanígy mondtam el a nagyobbnak is évekkel ezelőtt. Idén egyik sem említette, hogy nem létezik a Mikulás, készülnek rá, várják és egy szót sem szólnak a kis öcsinek. Tehát évről évre eljátsszuk, hogy van Télapó, mindannyiunk örömére. Tavaly el is jött hozzánk "személyesen", de van, hogy csak belecsempészi a meglepetést reggelre a csizmákba.
2010. nov. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Én kb. 7 éves koromig hittem a mikulásban és a jézuskában. Majd rájön magától. 21 hónapos a kisfiam. Most már elkezdjük a mikulást, és a jézuskát is. A fát azt együtt vesszük meg, és majd a "jézuska" díszíti fel, az itthoni díszekből, amíg alszik majd a manócskám, és az ajándékot is a jézuska hozza.
2010. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

8 éves volt a bátyám, amikor Mikuláskor átjött az unokatesónk, akkor 12 éves volt. Bátyámnak még akkor is a Mikulás hozta a csomagot, viszont unokatesónkat úgy nevelték, hogy nincs Mikulás...Amikor viszont meglátta az ajándékokat az ablakban, azt mondta tesómnak, hogy milyen jó, hogy nálatok jön a Mikulás, hozzám soha sem jött...

Szóval a gyerek hinni akar, ahogy valaki már előttem is írta. Szerintem ez kell a gyereknek. Aztán majd rájön magától mindenre, ha eljön az ideje.

2010. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. nov. 29. 20:55
 7/8 anonim válasza:
95%
Tudom hogy ez a kérdés inkább szülőknek szól, de nekem a szüleim is hisznek benne. És ezt nem csak beadják, hanem tényleg nem ők hozzák. Mindenkit kiküldtem a házból, ajtó bezárva, ablakon bemenni lehetetlen(5.-en lakuknk), és mire bementünk, ott volt az ajándék. Az ajtó előtt álltunk, szóval nem jöhetett be senki. Nem tudom miért,de valakinek a szüleik hozzák. De ha önök nem hisznek benne, az nem az én problémám. ÜDV: Vivi
2010. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Megmondtam neki, hogy egy bácsi öltözik be és ez egy jó játék, hogy ajándékot kapnak a gyerekek.
2012. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!