Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó elhitetni a gyerekekkel...

Jó elhitetni a gyerekekkel hogy létezik a mikulás, nyuszi, mesebéli lények?

Figyelt kérdés
mart egyszer úgyis rá fog jönni hogy nem igaz,és úgy is felfoghatja hogy hazudtunk neki
2011. aug. 30. 20:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mikor rossz napom volt elmondtam az ismerős kölköknek , hogy nem létezik, egyik sem vette zokon :D És otthon sem kérték számon a szüleiket. Nekem is a szomszéd gyerek mondta el gyerekkoromban, én sem gondoltam, hogy hazudnak.

Szerintem egy darabig jó dolog hinni a mesékben, de túlzásokba nem szabad esni, a megfelelő időben el kell mondani.

2011. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, emberek ezrei nőnek fel különösebb lelki törés nélkül annak ellenére, hogy kiskorukban hittek a Mikulásban. :) Amikor megtudják, hogy nincs, általában szépen fel is dolgozzák.
2011. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Tom Benko ***** válasza:
100%
Jó elhitetni. Hozzátartozik a gyermeki lélek alakulásához, hogy fantáziál, ezért kellenek neki. Nem fogja hazugságnak gondolni, hacsak túl hamar rá nem jön, hogy nem léteznek.
2011. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
97%
Igen jó, mert nekik még olyan kis mesés.Ha rájönnek nem megsértődnek, hanem belemennek, hogy a kisebbeknek nem mondják el.Nekik ez nagyon izgalmas.
2011. aug. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
39%
Nem, ne tapasztalja meg azt a gyerek, hogy a szülő hazudik.
2011. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Jó ennyire primitív módon írni?


Egyébként mire oda jut a gyerek, hogy felfogja, nincsenek ilyenek, nem fogja hazugságként értelmezni a dolgokat. Addig meg csodaként éli meg az ünnepeket, ha van bennük némi varázs...

2011. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
nem tudom én mindig is tudtam hogy nincsenek...
2011. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
én még 8-9 évesen is hittem a télapóban! :D de már 11-12 évesen majd, hogy nem biztos voltam de anyám még akkor is azt mondta h de igenis létezik! :D :D és emlékszem ott veszekedtünk :D :D de csak röhögünk rajta most 18F
2011. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az óvónőm azt mesélte, hogyha esik az eső, az óriások locsolnak. Néha most is ábrándozok róla.
2011. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Én sosem hittem ezekben, nekem szüleim poénkodtak ugyan vele, hogy a jézuska rakja oda az ajándékoka a fa alá, de mindig is világos volt, hogy ők veszik.
2011. aug. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!