Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kisbabád mellett lettél...

Ha kisbabád mellett lettél újra várandós, hogy érezted magad? Volt rajtad "mecsalom" érzés?

Figyelt kérdés

7,5 hós a babám, lehet, hogy megint terhes vagyok. szeretnénk még gyereket, de olyan érzésem van, hogy megcsalom a babám.... talán hülyeségnek tűnik, de nem tudok úrrá lenni ezen az érzésen már napok óta. lassan 2 hete késik a mensim, és eldöntöttem, holnap tesztelek. kicsit félek, mert most nem mondhatnám, hogy a legjobb időben jönne a pici.

anyagilag sem a legfényesebb a helyzet, és nem tudom, hogyan fogom tényleg érezni magam, ha bebizonyosodik a terhesség ténye. nem is tudom még megmagyarázni a kisfiamnak, hogy kistesó jön.... olyan pici lesz még.

kíméljetek kérlek a "miért nem védekeztünk" szöveggel, így is eléggé el vagyok keseredve.... az elmúlt másfél hónapban kiszállásosan "védekeztünk", ami tudom, hogy nem túl biztonságos.


2010. nov. 29. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

mikor én terhes lettem 10 hós volt a fiam....

nekem nem volt ez az érzés, de tény nem tudok vele annyit foglalkozni mint kéne vagy szeretné...

a pici iszonyat rossz síros baba csak kézbe hajlandó el lenni..

nagyon nehéz mindenkinek...

2010. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

az elején természetes ez a megcsalom érzés...nagyon szereted a babád,helyén van a szíved ez így van rendjén...

nálunk 8 év van a két lányom között...és mikor terhes lettem sírtam,h., nem akarom...

mikor megmozdult onnantól kezdve imádtam és kötödtem hozzá....

jó lesz neki egy kistesó...lesz társasága..

2010. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megvan az az érzésem,hogy nem vegyok elég hű hozzá,nekem nem csak Ő van és szegénykémnek csak Én vagyok..mert Anya csak egy van...
2010. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
8 hós a babám, és lehet, hogy én is terhes vagyok... nem lenne egy katasztrófa, de szerettem volna, ha már jár a fiam, mikor megint teherbe esem. Viszont nem érzem, hogy megsalnám őt. Éppen ellenkezőleg: kap egy kistestvért! Elsősorban miatta szeretnénk még gyereket/gyerekeket, hogy ne egyedül nőjön föl, mint én, hanem testvérrel, mint a férjem.
2010. nov. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én nem vagyok terhes, de tervezzük, vagyis mér próbáljuk "legyártani" a tesót, de jelen pillanatban furának tartom a gondolatot, hogy egy másik babát ugyanannyira szereessek, mint a kislányomat, hiszen a kislányomat a legeslegjobban szeretem a világon! de nem hiszem, hogy majd ha meglesz a második baba, kevésbé fogom szeretni! ő is a gyerekem lesz, és neki ugyanúgy a legfontosabb személy leszek az életében, mint most a kislnyoméban, hiszen neki is én leszek az édesanyja! és nem gondolom, hogy ez megcsalás. az anyai szeretet sztem nem úgy működik, hogy szeretem az elsőt, és ha a másodikat is, akkor az elsőt kevésbé! biztos vagyok benne, hogy nem így van. amúgy meg mielőtt megszületett a kislányom, el sem tudtam képzelni, hogy ilyen szintű szeretet és ragaszkodás létezik, mint ami vele van! persze, a szüleit, nagyszüleit, testvérét, szerelmét is szereti az ember nagyon nagyon, de a gyerekét!!! értitek, ugye, miről beszélek?...:))))

23 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én értem, mire gondolsz. mikor megszületett a kisfiam, akkor nem tudtam elképzelni, hogy tudok még egy gyereket így szeretni , mint őt. pedig 2-3-at szeretnénk. de még mi is csak később szerettük volna... na holnap kiderül.
2010. nov. 29. 13:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szeretnénk kistesót, és már igazából nem is vagyunk ellene, jöhet bármikor, a gyerkőc egy éves most. Ma egy hete kellett volna megjönnie, és valahogy halogatom a terhesteszt vételét, mert valami hátsó gondolat, vagy félelem van bennem, hogy mi van ha most tényleg jön a kistesó. Pedig tényleg akarjuk, várjuk, most mégsem úgy állok hozzá, mint a fiammal, mikor már két napja késett, egyből teszt, stb. Azon gondolkodom, hogy lehet, azért késik, mert ebben a hónapban hagytuk abba a szopizást.... nem tudom, de ma veszek tesztet, holnap meglátjuk. És igen, lehet az az érzésem van, hogy fogom annyira szeretni, mint a fiamat? Vagy hogy nem fogom a fiamat elhanyagolni a kistesó miatt?... remélem, elmúlik ez az érzés, és ugyanolyan önfeledten tudjuk majd várni az öcsit vagy a hugit, mint a fiamat vártuk tavaly.
2010. nov. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
mi az eredmény????rerhes vagy???bocs az offért
2010. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

aranyos vagy! :)

de csak holnap reggel tesztelek. a férjem most 5 után fog hazaérni a teszttel... a reggeli tutibb.

2010. nov. 29. 16:19
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
14:13-as vagyok. Megvettem a tesztet, akkor holnap reggel együtt tesztelünk.... Majd írd meg mi lett :o))
2010. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!