Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyanok tapasztalatát várom,...

Olyanok tapasztalatát várom, akiknek mellen alszik el a babájuk. Megterhelő? Mennyi idő, amíg elaszanak?

Figyelt kérdés
Az én 3 hetes babám nagyon nehezen alszik el, csakis cicin és akkor is mindig felkel, ha a kiságyba teszem. Mit cssinálhatnék jobban? Nem a cicizés zsvar csak az, hogy mikor letenném, mindig felkel. Ötleteket várnék. Köszönöm.
2009. jan. 16. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

hát én melléfekszek és csak akkor kelek ki, amikor már kicsúszott neki a cici, akkor már nem ébred fel. fársztó... ez tény.

de gondolj arra, hoyg a legjobbat adod neki, amit anya adhat-

nélha ringatva is elalsziik az a lényeg neki, hoyg érezzen, pl a hasamra hason odaveszem és picit ringatom, néha sikerül, remélem rászokik.

2009. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3 hetesen már fárasztó? én 11 hónapja csinálom minden elalvásnál
2009. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 3 hetes volt hétfőn. Kb. egy hete alszik jobban, mióta hason alszik. Ráadásul hasfájós is, de mióta kap Infacolt, szerencsére jobban alszik. Ha tele a pocakja, tiszta a pelusa és nincs túl meleg a szobában, akkor elég hamar elalszik. Míg kevesebb volt a tejem, Ő is sokszor felébredt, mikor letettem, volt, hogy többször kellett próbálkoznom. Néha picit sírdogált, fél-egy percet talán, aztán elaludt. De néha Ő is nagyon szeret a cicin elaludtni, akárcsak az első kettő gyerekem tette anno:D
2009. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindig cicin aludt el. Éjjel is ha felébredt, csak bekapta a cicit és már aludtunk is tovább. Először én is mindig megpróbáltam átemelni a kiságyba, mikor a cicin elaludt utána. szinte sosem sikerült és kezdhettem előlről az altatást. Pár hét múlva annyira kimerültem (van egy nagyobb gyerekünk is akivel napközben foglalkozni kell), hogy úgy döntöttem magam mellé veszem a picit. betettünk a gyerekszobába egy ágyat nekem és azon aludtam éjjel a picivel. Egy hét múlva már olyan kipihent voltam mindig, mintha nem is lenne baba a házban. szinte az egész éjjelt átaludtam, mert mikor éhes lett, félálomban cicizett. Ez így ment két hónapos koráig, míg át nem aludta először az éjjeleket.

Akkor került Ő is és én is vissza a saját ágyunkba. Persze mindig van egy-egy korszak, mikor többet kell éjjel azóta is és akkor is cicin alszik vissza. De már kezdi elhagyni ezt a szokását és önmagát is vissza tudja néha altatni.

2009. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hűha!! Akkor mi lesz még ezután veled?!Veletek?! Ha már most fárasztó. Én egy éve csinálom ezt. Igen elejében szokatlan, és fárasztó, és minden porcikád fáj még. Viszont idővel belerázódsz, majd meglátod. NÉha egy-két sírdogálás, de túljuttok a nehezén. Én volt hogy 2-3 órát is szoptattam, ha leválasztottam sírt keservesen. De mára már szinte 5-10 perc és alszik. Te kellesz neki az alváshoz, te vagy számára a biztonság. Ha már teljesen bedurmolt, akkor büfi és alvás. Az is lehet, hogy büfi ébreszti fel. :)

Minden jót és kitartást nektek!

2009. jan. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Nektek ha cicin alszik el akkor nem szoktátok felébreszteni büfizni? Mert éjszaka nekem is cicin alszik el, de én mindig megbüfiztetem, és rendszerint fel is ébred..
2009. jan. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
7,5 hónapja altatok cicin...nekem nem olyan megterhelő. Kb fél óra alatt alszik el rajta a kisfiam. Miután elaludt, még hagyom az ágyon egy jó fél órát, és csak utána teszem át a saját ágyába...én nem ébresztem fel böfizni
2009. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem írtam, hogy fárasztó lenne. :)

Annyit írtam, hogy az rossz, hogy mindig felébred. Így szinte egész éjjel fent vagyok...

2009. jan. 16. 12:17
 9/14 A kérdező kommentje:
JA, nagyon köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 16. 12:17
 10/14 anonim ***** válasza:
Néha elolvashatnátok figyelmesen a kérdezőt, mert egyáltalán nem azt irta, hogy fárasztó számára a cicin való elalvás!
2009. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!