Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rota vírus mennyire gyakori?...

Rota vírus mennyire gyakori? Érdemes beoltatni ("megitatni"), vagy megterhelő a sok oltóanyag pici babáknak? Ha elkapja nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkapja akkor elég ijesztő tud lenni. Sajnos szinte elkerülhetetlen a kórházi kezelés a kiszáradás veszélye miatt.

Viszont annyira sok fajtája van, hogy nem biztos, hogy megéri oltatni. Nem olyan gyakori betegség, sosincs járvány belőle. Csak közösségen belül (mint pl bárányhimlőnél) kapják el sokan.

Gyerekápolónak tanulok. A kórházi gyakorlat során a fertőző osztályon az egyik osztálytársam 3 hónap alatt 4x kapta el a betegséget (le lett tesztelve, tehát biztosan rota volt). Na most a kérdés: mennyit érhet az oltás ha valaki ennyiszer, ilyen rövid időn belül el tudja kapni a betegséget?

Szinte semmit. Gyakorlatilag mint a nátha. Mivel több fajtája van és nem oltatnak mind ellen, a gyerek ugyanúgy elkaphatja mintha be sem lenne oltva.

2011. júl. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

3 év alatti gyermekekre veszélyesebb a kiszáradás kockázata miatt.Ha nagyobb közösségbe járó testvérrel nem rendelkezik akkor gyakorlatilag csak ismerős kisgyermektől kaphatja el,akivel ugye nem kötelező együtt lenni,ha megy a hasa.

Mivel fertőző széklettel terjed az alapvető higiéniai szabályok betartásával elkerülhető.(kézmosás)


Szerintem egyke,közösségbe rendszeresen nem járó csecsemőnek totál fölösleges.

Ha ennél nagyobb a gyerkőc akkor meg tanulja meg megmosni a kezét,mert a rotán kívül millió hasmenést okozó kórokozót is érdemes volna elkerülni,amire ugye nincs oltás.


(a 8 évesemnek PL most volt vérhasfertőzése,mert a barátjánál mosatlan gyümölcsöt evett a fáról,ha megmosta volna,elkerülhette volna)

2011. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt hallottam mint amit írt az első...a mi dokink meg sem említette,hogy be kéne adatni!A védőnő mondta, hogy ha akarjuk, vegyük meg, aztán beadja, de ő sem erősködött.

Hallottam olyat is, hogy kijött a gyerekből...ne az tényleg kidobott sok 10ezer ft volt.

2011. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A tesóm kisfia megkapta az oltást és mégis elkapta a rotát is...nem 100%.
2011. júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hetesen kapta el a rotavírust. 2x hányt, azon túl semmi baja nem volt, anyatejes baba, a rota ellenére (mellette) is hízott. Az anyatej megvédi őket.
2011. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Leírom a mi történetünket, döntsd el, hogy megéri e.

Én régen elkaptam egy hányós-fosós vírust, hetekbe telt, mire meggyógyultam. Ekkor kezdtem hallani a rotáról és utánaolvastam.

Megszületett az első gyermekem és úgy döntöttünk, hogy beoltatjuk rota ellen. A második babám is megszületett, ő is oltva lett.

Most a tavasszal bizonyítottan rota vírus söpört az oviban és a környező városban, ahol a gyerekorvosunk is rendel. Az oviban, a mi csoportunkban a 25 gyerekből 8 ment oviba, a többi kidőlt. Az én gyerekem nem kapta el, a kistesója sem lett beteg. Viszont, én elkaptam, majd másnap már apukám, rá 2 napra a férjem is benne volt. Én kórházba kerültem kiszáradás miatt. A gyerekek annyival megúszták, hogy pár napig kevesebbet ettek.

Ekkor nagyon örültem, hogy a gyerkőcök oltva vannak ellene. Nekünk, felnőtteknek is borzalmas volt, nem is tudom a gyerekek hogy viselték volna, főleg, hogy mi is oda voltunk közben.

2011. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


Azzal az orvosok sem értenek egyet, hogy a rota terjedése kézmosással megelőzhető, ennek utána is lehet olvasni.


Barátnőm kislánya is rotás lett, egy játszótéri homokozóban szedte össze. Kórház, infúzió.

Munkatársam kislánya szintén kórházban landolt, anyuka másnap hazakényszerült, mert ő is elkapta, ment be a gyerekhez az apuka, köv.nap ő is kidőlt, majd a 3. napon ment be a nagymama, de ő is hazakényszerült.

A legjobb barátnőm gyermeke szintén elkapta, ő ráadásul koraszülött is volt, és 11 hónaposan kórház, infúzió.


Ezek is bizonyítottan (székletvizsgálat) rota fertőzések voltak!

Persze sok hányós, fosós vírus van, de ha már csak 1 ellen megvédem, örülök neki. Van elég nyavaja, ami ellen nincs oltás, és ha a gyerek lebetegszik, neki is és nekünk szülőknek is elég megterhelő.

2011. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi beoltattuk a lányunkat.Nem kevés pénz volt, de inkább most két ekkora kiadás, mint aztán napokig ott ülni vele a kórházban!

Az édesanyám óvodában dajka.Náluk minden évben van egy rota-járvány, de érdekes módon ő sosem kapja el, vagy sokkal gyengébb a lefolyása, mint a gyerekeknél.

Náluk is 30-ból 4-en mentek, ha jól emlékszem.Az azért nem semmi.És a 26 beteg gyerekből úgy emlékszem 18 volt is kórházban hosszabb-rövidebb ideig.

Ha majd egyszer el is kapja a lányom valamelyik változatát, bízom benne, hogy egy gyengébb lefolyású lesz és valamivel nyugodtabb a lelkiismeretem, mert tudom, hogy mindent megtettünk, hogy elkerüljük.

2011. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk a védőnö és a gyerekorvos is azt mondta, hogy felesleges beoltatni rota ellen, mert több száz féle rota vírus van, az oltás pedig csak 2 félére hat. Az a lényeg, hogyha netán elkapja, minél hamarább kórházba kell vinni, és akkor gond nélkül kezelhető. Szóval mi nem fogjuk beadatni. Viszont beadattam pneumococcus ellen és később majd bárányhimlő és a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladás ellenit fogom beadatni neki. Ezek fontosabbak szerintem.
2011. júl. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!