Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás. Hogyan tanítsam meg a...

Alvás. Hogyan tanítsam meg a babámat önállóan aludni?

Figyelt kérdés
Most hat hónapos, de komolyan mondom, rosszabbul alszik mint eddig. Nagyon szeretjük, sokat foglakozunk vele, le van fárasztva, érik új ingerek, de azért nem visszük túlzásba. Délelőtt alszik egy órát (persze ölben alszik el, és azonnal felriad, ha rajtatkap hogy letettem a kiságyba). Délután is alszik egy órácskát séta közben, néha előfordul, h folytatja, miután bejöttünk. Ha volt 2 óra, akkor már csak este fél 9 körül szunyál. Ha csak egy óra volt, hat körül ráhúz még egy felet. Persze ezt is szigorúan ringatva. Este pedig szopika közben alszik el. A gond inkább az éjszaka! Eddig aludt vagy 4-5 órákat, kétszer szopiztunk, és annyi. Már vagy egy hete ÓRÁNKÉNT felébred, és szopi, vagy tea segítségével tudom csak elaltani. Hogy csinálhatnám másképp? Kezdek kimerülni.
2009. jan. 16. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Teát ne adj neki! Egyrészt van benne koffein, amitől ugye nem fog tudni jól aludni, másrészt gondolom ízesíted, az édestől pedig csak még szomjasabb lesz, tehát hamarabb fölébred.

Tedd magad mellé és aludjatok együtt! Sokkal jobban fog ő is aludni, nem kell felkelned ahhoz, hogy cicire tedd, mi is így csináljuk kezdetektől, nincsenek is alvásgondjaink!

2009. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hippes teát adok neki, csipkebogyót. ÉS első szopi után köztünk marad a nagyágyban,
2009. jan. 16. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem, nem lehet tenni az alvatlanság ellen semmit. Az én lányom születése óta velem alszik. kb. 6 hónapos koráig nem volt vele semmi baj éjszaka, szépen végigaludta este 9-től reggel 6-ig. Aztán nem tudom, mi történt, de óránként felébred, néha csak 2-3 szivás a ciciből, de már alszik is tovább. Van úgy is,hogy pár percre ki kell vele üljek játszani, mert csak forgatja a popóját és nevet, kiabál, sikit velem. A játékait, ha szétpakolta, rájött mindegyik megvan, már dörzsöli is a fülét és pár perc múlva szinte kapaszkodik belém, hogy menjünk már aludni.

Szerintem azért ébred fel éjjelente, hogy tudomást szerezzen, hogy most sincs egyedül hagyva, ott vagyok vele, mint ahogy napközben is. Mindent együtt csinálunk, főzés közben az etetőszékben ül, teregetés, vasalás közben pedig a szőnyegen játszik.

kb. 2 hete tud már 4-kézláb mászni, azóta mint az árnyék jön utánam. Nagyon édes. Csak az a baj, ha a wc-re megyek, egyszer már leült a csukott ajtó elé, alig birtam kijönni.


Ja, már összecsomagoltam a kiságyat, mert a szobában csak a helyet foglalta, mivel már nem alszik, nem játszik benne.

Üdv. 10 hónapos lányka anyuja

2009. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanekkor volt ez. Rájöttünk, hogy ÉHES! Adj neki este Sinlac pépet, tuti aludni fog, ha eddig jó alvó volt!
2009. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló ne hari, hogy kijavítalak: a kávéban koffein, a teában tein van, és teljesen igazad van. Én vizet adok neki tea helyett. Én is csak kézben tudtam elaltatni, aztán besokalltam, és cicizés után leraktam az ágyába, úgy ordított, hogy majdnem felvettem, de észrevettem, hogy egy árva könnye sincs, szóval csak mérges a kis vacak, én meg sajnálgattam:) Néhány nap alatt megtanulta. Én is felveszem, ha baja van, de ha csak azért ordít, mert pipa, hogy letettem, hát akkor hadd ordítson. Kitartást hozzá, mert valóban teljesen kifáradsz, és az nem jó :)
2009. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hidd el, itt nem a teán stb. van a lényeg, hanem az alváson! A te babád sok mindent megtanult már, csak egyet nem : egyedül elaludni. S tipikusan 6 hónapos kor felé ez egyre inkább megfigyelhetö. A babák (mint ahogy a felnöttek) sem alusszák át az éjszakát, felébrednek (bár ez nálunk csak pillanatokig tart, nem is emlékszünk rá) és felmérik a helyzetet. Minden úgy van-e, amikor elaludtam??? Sajna, nálatok nem. Hiszen letetted az öledböl, nincs már ott a cici stb. A baba megpróbálná visszaállítani az eredeti helyzetet, csakhogy ebben az esetben nem sikerül és sír.

Ha tényleg változtatni szeretnél a helyzeten, akkor most tedd, mert késöbb csak nehezebb lesz. Próbáld meg egyedül betenni a kiságyba (én ölbe veszem, éneklek neki, mindig ugyanazt a dalt, s így már tudja, mi következik, de mindig ébren teszem be az ágyába). Biztos nem fogja díjazni az új módszert, de pár nap alatt beletanul, úgy is mondhatnám, megtanul aludni. Ha sír, bemégy hozzá, elmondod, hogy minden rendben van, megsimogatod (de ne vedd ki), elöször 2 perc múlva, majd csak 3-5 perc múlva menj be. Nyugodtan állítsd oda az órát, egy perc örületesen hosszú idö tud lenni!!!

Elöször csak a délelötti alváson változtass! Aztán majd jöhet az esti is (a délutáni szerintem oké). Itt is az a lényeg, hogy ne a cicin aludjon el. Pl. egy kendö, egy cumi is jobb megoldás, bár ehhez is fel kell kelni mert egy éves korig ált.-ban nem találják meg egyedül. Ezért van az, hogy azoknál a babáknál, akik pl. az újjukat szopják nincs ilyen probléma.

Sok sikert ! Kitartás és sikerülni fog!

2009. jan. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az alvással-alalvással vannak a gondok. Kislányom eddig csak baabkocsiban aludt el napközben. két napja csinálom a "suttogó" módszert, és már egy óránál tartunk a kiságyban levő elalvásra, minden segítség nélkül. Nagyon ajánlom a könyvet (főleg a Suttogó mindent megold-ot), mert sok kicsi "probléma" rejlik a gondotok mögött, amit csak a hosszú és pihentető alvással fogtok tudni csak korrigálni. Akarat, hit és elszántság kell, no meg egy jó adag türelem, és menni fog!!!
2009. jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Alakul az éjszakánk! Nappal is igyekszem fixebben rendezni az időt, így éjszaka is rendezettebb. Már vagy 3-4 órát alszik újra! :) Jó meleg pizsit adunk Picúrra, esti szopi előtt kap egy fél adag "jó éjszakát" tejpépet, így a fázás vagy az éhség kizárva! Látom már hogy nem szabad ennyire folyton felkapkodni ölbe, csakhát egy perc is borzasztó hosszú ha sírdogál! Suttogós Tracy néni könyvből első kötetem van, megnézem mit ír.
2009. jan. 20. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! A 14:33-as vagyok. Szerintem nagyon szépen csinálod. Azóta meg biztosan még jobb lett, s lassan te is több pihenéshez jutsz! Csak így tovább!!!!
2009. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!