Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg a 6hós...

Hogyan tanítsam meg a 6hós babám önállóan aludni?

Figyelt kérdés
Elég nagy gondban vagyok.Tudom,hogy ez rossz szokás,ezért akarom leszoktatni róla,és már 7,5kilós is.Hogyan csináljam?Csak a kezemben alszik el sétálgatva,ringatva.Pedig tudom,hogy álmos,és aludna.Tegnap megpróbáltam kedvesen,türelmesen elmondani neki,hogy most már alukálnod kell,hogy kipihend magad...és letettem ágyikójába,és rögtön rázendített,nagy krokodil könnyekkel!!!Akkor felvettem megnyugtattam,letettem,rázendített...és ez így ment míg végre elaludt,de szintén a kezemben.Ezt folytassam kitartóan?Nem hagyom sírni,hiszen a szívem szorul össze akkor!!!De ez így nem mehet tovább!!Kezdek kimerülni! Tanácsot kérnék!!!!
2009. aug. 12. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy 6 hós baba nem érti,hogy mit mondasz neki.Megszokta,hogy sétáltatod,és ezért nem alszik el másként.Azt viszont tudja,hogyha sír,te rögtön felveszed.Vagy hagyod sírni,bármilyen nehéz is,vagy akár másféléves koráig is sétáltathatod.Így viszont ő sem tud rendesen pihenni,rólad nem is beszélve.
2009. aug. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez a hagyod sírni engem kiborít! Miért kellene hagynia hogy sírjon!!???

Az én babám 6,5 hós és ugyanezzel a problémával küzdöttünk! Fel is tettem egy hasonló kérdést itt a fórumon, olvasd el, hátha neked is beválik a tanács, amiket kaptam! Nekem segített!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. aug. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A második vagyok!

Mi úgy csináljuk, hogy ha jön az alvás idő, ölbe veszem, beviszem a szobájába, besötétítünk együtt, aztán elfektetem a kezembe és énekelek neki egy altatót! Utána megpuszilgatom és szép álmokat kívánok neki, aztán lerakom az ágyába, megsimogatom a hátát és ha elnyukszik kijövök a szobából, de még sokszor ott kell maradnom vele, amíg el nem alszik (de legalább már nem a kezemben)! Az elején még sokszor ki kellett vennem, mert ahogy ágyat ért már üvöltött is, de most már szépen leteszi a buksiját és elkezdi altatni magát, ami nálunk abból áll, hogy nyögdécsel (megy a gaja-gaja:)).

2009. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a sírni hagyás is elég tág, engem is érdekel, hogy lehet ezt megoldani. Meddig hagyjam sírni? Tényleg hagyni kell?

Az én lányom (9 hós)annyira aktív, hogy ha leteszem az ágyba, akármilyn fáradt, akár még csukott szemmel is képes és majdnem fejen áll benne ahogy a rácshoz mászik, ha meg eléri, fel is áll. Nesze neked egyedül elalvás.:S

2009. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy vagyunk, mint az utolsó válaszoló. kíváncsi vagyok a tippekre...
2009. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Igenis hagyni kell sírni,de csak egy kicsit!!!

9 hónapos a kislányom és minden új mozgásformával megküzdöttünk. Átfordulás , kúszás, mászás, ülés, felállás. Én pár percig hagyom sírni 3-5 perc és utána bemegyek felveszem, nem szólok hozzá csak simogatom, puszilom, ezután pedig lerakom. Első nap 2,5 óra, második nap 46 perc, harmadik nap 23 perc, negyedik nap 5-6 perc, ötödik nap 1-2 perc. És azóta ügyesen elalszik. A sírást és a nyűglődést nem szabad összetéveszteni!!!!Ha nem sír nem megyek be hozzá, mert ha meglát jobban rákezd! Nagyon kis rafkósak ám!!!

2009. aug. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A második válaszolnak én küldtem el akkor a könyvet, ha elolvastad a linket. Ha gondolod neked is átküldöm.

És kérdezném gitta8-tól, hogy hogy áltok? Segített a könyv?

2009. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!