Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok e overált ha kimentek...

Adtok e overált ha kimentek 4-5hós babátokra, és ha igen mit adtok alá?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos a kislányom, de ha 4-5 hónapos lenne, akkor is kb így öltöztetném. Egy hosszú ujjú body, hosszú, vastag rugi (a plüssös anyagú, nem a cérna), nadrág, pulcsi, overál, sál, téli sapka, kesztyű. Ha talpas az overál, akkor nem adok cipőt, ha nem, akkor jó meleg csizma. Babakocsiban betakarom, és a téliesítőt is felhúzom. A tarkója így kellemesen meleg.
2010. nov. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nekem így van most:hosszú ujjú body,pulcsi,vastagabb pulóver,harisnya,bélelt naci,sapi,overál ami még kicsit nagy így bőven betakarja a kezét és lábát is,és vastag pléd,jó ez így vagy kevés?
2010. nov. 30. 11:36
 3/12 anonim ***** válasza:
szia! Nekem májusban szülertett a kisfiam, de már szeptemberben overállban sétáltam vele, Igaz nem öltöztettem alá rettentően, de amíg nem volt hideg addig nem kellett takargatni sem mert az overállban nem fázott. Most 6 hós, és a második overállját hordja (ez melegebb és nagyobb, mert az előtőt kinőtte). Ja meg annyi, hogy az első overállja nem volt agyonbélelve. Szerintem praktikus dolog :)
2010. nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Brigitta04 ***** válasza:

Sziasztok.

Elolvasva az elöttem válaszolokat és a kommentet és akkor nagyon alul öltöztetem a fiamat.Ő most lesz 6 hónapos és igy szoktunk kimnenni:hosszú újju body+1 pulover,vastag harisnya+ráadok még egy vastag zoknit és rá a kezeslábast+ sapi.A babkocsiba van alul egy pléd egyel betakarom(nem túl vastag és a lábzsák.Akkor ez most kevés,vagy haggyam el inkább a takarót és alulra több ruha legyen?Minden nap megyünk ki a levegöre és még nem vettem észre,hogy fázna vagy melege lenne.

2010. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Szerintem jó, ahogy öltözteted!

Utolsó! Nálam mindig a hosszú body+plüssrugi(alapcucc) az indítás. Aztán erre öltöztetek attól függően, hogy mennyire van hideg. És a végén jön záró rétegnek az overál, ami bedunsztolja a meleget, és nem fúj át a szél. Szóval a rugi meg az overál közé vagy még egy plüssrugi(vékonyréteg), ha hidegebb van (közepesréteg)naci+pulcsi, ha még hidegebb (vastagréteg)vastagnaci+vastag pulcsi, ha még hidegebb alapcucc+vékonyréteg+közepesréteg, és így tovább :) Amúgy mindig fogd a tarkóját, ha kellemesen meleg, nem kell aggódnod, hogy fázik. Én így ellenőrzöm. Mondjuk én a rugit semmiképp nem hagynám ki, mert mint tudjuk, nem csak az számít, hogy meleg legyen a ruha, ami a babán van, hanem, hogy réteges legyen. Inkább több "vékonyabb" réteg legyen a picin, mint 1-2 bazivastag. De ha a Te babád ennyi ruhával jól érzi magát, akkor ne öltöztesd fel jobban, lehet, hogy Neki ez a jó. Minden baba más, oda kell figyelni, hogy hogyan érzi jól magát :)

2010. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, kérdező! Én a harisnyát, és az alsó pulcsit cserélném plüssrugira (én így szoktam), mert az egyben van, nem kell betűrögetni, kényelmesebb a babának. Bár hozzá kell tenni, hogy én mániákusan body-rugi párti vagyok. :) Semmiképp nincs kint belőle a dereka.
2010. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem szeretem a rugit sajnos,nemtudom miért még arra adni nacit?az úgy olyan béna:)
2010. nov. 30. 12:38
 8/12 Brigitta04 ***** válasza:
Igen mindig a tarkóját nézem és az kellemes meleg.Az elején jártam ugy ,hogy túl öltöztettem és akkor észrevettem,hogy izzadt volt a kis háta meg a fejecskéje.A fürdő vízzel is igy vagyunk a "túl"meleget nemszereti.Anyum mindig veszekszik velem mert szerinte túl"hideg"a víz pedig igy a megfelelő neki!Kicsit eltértem de tényleg nagyon baba függő a dolog.Természetesen ha még hidegebb jön akkor jön a rugi is a kezeslábas alá.
2010. nov. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én soknak érzem ezt a ruhát.harisnya,bélelt nadrág,overall meg még vastag pléd is.és télen mit fogsz rá adni,amikor mínusz fokok lesznek,dunyhával takarod be?Szerintem elég lenne a body,harisnya,pulcsi,normál vastagságú nadrág és ezekre az overall.Plédből pedig egy nem nagyon vastag.Ha pedig már mínusz lesz,akkor ahogy most öltözteted.az én fiam már nagyobb,de a babakocsiban úgy öltöztetem,hogy body,melegítő alsó felső,egy nagyon vékony overall,ami inkább tavaszi,kabát,sapka,sál.takarót meg vastag overallt majd akkor kap,ha hidegebb lesz,de mivel a te gyermeked kicsi és még csak fekszik,ezért rá kell a vastag overall és a vékonyabb takaró.
2010. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,harisnyát is adok a fiamra,az lemeradt
2010. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!