Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2gyerek egymás után. Mikor...

2gyerek egymás után. Mikor van az h az első baba utáni gyed az alapja a 2ik pici gyásának/gyedjének?

Figyelt kérdés

olvastam itt h a 2ik babánál ugyanaz s fizu az alapja mint az elsőnél,ha folyamatos a munkaviszony az otthonlét alatt.

de valami olyant is hallottam,hogy a első után kapott összegekből számolódik a másodiké,tehát igy pl jóval kevesebb lenne.

segitenétek kiigazodni?


2010. nov. 30. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, hogy a gyed az alapja bármilyen más ellátásnak.

Ha közben születik a baba, akkor ugyanaz alapján fogják számolni, mint az elsőnél. Tehát gyakorlatilag forintra pontosan ugyanannyit fogsz kapni.

2010. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első gyed alapodból számolják a második gyed alapot, vagyis ez szinte forintra meg fog egyezni. Ami viszont változhat az a tgyás, ugyanis ha nem mész vissza a két gyerek között dolgozni, akkor a tgyásnak is van maximuma, ami megegyezik a gyed maximummal (minimálbér kétszeresének a 70%-a).

2010. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nekünk így jöttek a gyerekek.Ugyhogy kb annyit kapok mint az elsőnél.

2010. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!
2010. nov. 30. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!