Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rá lehet valahogy venni, hogy...

Rá lehet valahogy venni, hogy kevesebbet egyen?

Figyelt kérdés
Sajnos már nagyon korán a tápszerhez kellett nyúlnunk, és a védőnő is azt mondja hogy sokat eszik. Naponta 5ször eszünk és kajánként 150-160ml-t eszünk. Mellette kapja a teát is, de ha kevesebbet akarok adni akkor üvölt, hogy éhes még. 1 hónaposak vagyunk, és 4500g. Mit tudnék tenni, éheztetni sem akarom, de azt se szeretném, hogy túlhízlaljam.
2009. jan. 16. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is simán megette a 160ml-ket (én se szoptattam csak 2és fél hónapos koráig). Vegyestáplált, még fejek+ a tápi. 4 kg- val született 1 hónapos korára 5 kg volt (ráadásul nálunk napi 8szor evett a szívem, adhattam neki teát, vizet, lexarta, éhes volt, én meg nem akartam éheztetni). Nekem is sajnálkoztak, hogy jajj ez sok, adjak kevesebbet stb..... 2 hónapos korára nagyon szépen beállt, 5ször eszik (mostmár 4 hónapos) átalussza az éjszakát, és 7 kg. Most 200ml körül eszik 1 étkezésre.

Szerintem, ha ennyire igényli (főleg ha 5ször eszik) nyugodtan adj neki enni, tudják ők mennyi kell nekik. Ha nem éhes már, úgyis kiköpi, elhajtja a fejét.

Én ebben a témában nem hallgattam a védőmőmre, mert nem ő hallgatja az én szegény éhes üvöltő babámat.

Sok sikert :)

2009. jan. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az en fiam is tapszeres es negy hetesen plusz nehany naposan voltam kenytelen neki en is mar 150 ml-t adni. Elotte 125-ot kapott, de attol nem lakott mar jol, sokszor kaja utan par perccel mar elkezdett sirni. Es hatszor evett egy nap, de volt olyan, hogy hetszer is. O 3660 grammal es 55 cm-rel szuletett, most het hetes es par napja volt 5850 gramm es 63 cm. 4 hetesen is ot kilo felett volt mar.

Nekem senki sem mondta soha, hogy adjak neki kevesebbet, elsosorban azt nezem, hogy mennyit igenyel, ha nem ehes, akkor mar kikopi az uveget. Ezutan le szoktam ellenorizni azt is, hogy a sulya, illetve a tapszer leirasa szerint mennyit kellene ennie es szinte teljesen pontosan megegyezik a fiam igenye, a tapszer utmutatoja es a sulya szerinti mennyiseg. Es ez az, amitol megnyugszik, majd mosolyogva alszik egy nagyot.

Jah, es mellesleg megjegyzem, hogy kb egy hete o maga lecsokkentette az evesek szamat, most mar otszor eszik csak egy nap, ejszaka egyszer kevesebbszer ebred, tobbet alszik, aminek en speciel orulok. Lehet, hogy most nem is fog mar olyan tempoban hizni, noni, merthogy nem csak a pocakban, de pocakon kivul sem fejlodnek egyenletesen a babak.

En azert sem aggodom, mert nem tul duci baba, hosszra is sokat no, az pedig felveszi a sulyat.

Szerintem nyugodj meg te is es amig nem tunik durvan soknak az elfogyasztott mennyiseg (nem tunik annak szerintem), addig nehogy dietaztasd nekem a babadat!

Sok boldogsagot!

2009. jan. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!