Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ennyire merev?...

Csak én vagyok ennyire merev? Vagy csak igényes? Gondolom sokan vannak így, de egyre többször olvasok ilyeneket:

Figyelt kérdés
Nem fürdetik a babákat naponta, meg maguk sem zuhanyoznak, mert nincs idő rá...törlőkendőt használnak ezek helyett. Nem vasalnak, olyan ruhákat hordanak, amit nem kell vasalni...
2010. dec. 1. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Hát, amikor hazahoztam a babámat a kórházból, az első néhány napban én sem fürdettem. Annyira pici volt, borzasztóan féltettem. :) A védőnő azt mondta, addig, amíg nem vagyok magamban biztos, addig nyugodtan csináljam így. Egy olyan pici baba "nem koszolódik el" az ágyban fekvéstől. Ez csak néhány napig tartott.

Olyan még nem volt, hogy én ne zuhanyozzak, a ruhákat sem vasalás szempontjából választom.

2010. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Mi fürdünk mindennap. De nem vasalok, sose vasaltam. Ettől függetlenül nem járunk gyűrött ruhákban. Terigetésnél jó alaposan kirázom a ruhát és ennyi. Nagyon jó ruhákat ki lehet fogni, amit nem kell vasalni.
2010. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztos sokféle választ fogsz kapni, de hát tudod, kinek a pap, kinek a papné.

Mi természetesen naponta fürdünk és a babát is naponta fürdetjük, és vasalni is vasalok, akármennyire nincs rá időm. (bár nem hinném, hogy pl. egy badyt nem kellene kivasalni stb, de nem akarok vitát nyitni, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja)


És egy történet, ismerősök jártak nálunk, a kislány meglátott egy habfürdővel töltött figurát nálunk, egész végig azzal játszott, hát odaadtam neki, vigye haza és majd este megfürödhet vele. Mire az anyuka gyorsan le is teremtett, hogy ne mondjak már ilyet a gyereknek (3éves kislány), mert ma nincs fürdős nap. Mint kiderült, ők is csak 2 naponta fürdetik a gyereket, mert így kényelmes. Hát erre én már nem tudtam mit mondani.


Szóval szerintem nem, nem te vagy merev és igényes, nekem is ez a normális, de hát mások vagyunk.

2010. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
2. vagyok. A vasalásra szánt időt a gyerekkel töltöm inkább. Ha meg alszik, akkor netezek, pihenek.
2010. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi minden nap fürdünk és csak azt vasalom amit muszáj body textilpelus.

22 hónapos és 5 hetes fiúk anyukája

2010. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Fürdeni fürdünk mi is és a baba is. Vasalni a baba összes ruháját és egyéb vasalható dolgát vasalom. Férjem ingeit vasalom, de pl nadrágot vagy az én pamut felsőimet nem. Viszont van olyan ismerősöm (és itt nem szeretnék megbántani senkit sem) aki még a bugyikat is és a zoknikat is vasalja. Hát nem tudom..én egy tangát nem kezdek el vasalni... De mint már előttem is irták többféle választ fogsz kapni.
2010. dec. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem Te vagy az egyetlen! Én is az vagyok! :)

Fürdünk mindennap, mi is és a 10 hónapos fiunk is!

Sőt vasalni is vasalok (azért nem minden nap...), a babámnak a zoknin, előkén kívül mindenét, párom ingeit, elmenős ruháinkat. Bevallom az itthonra használatos és pizsama pólóinkat nem vasalom!

2010. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én ismerősöm elmesélte, hogy egy gyerekcsoportot megkérdeztek, és minden második gyerek nem fürdik naponta, hát ez a szülők szégyene.

Nálunk ha egész nap sírás volt is, a kádban biztos nagyon nyugis és vidám lesz, elsősorban pedig tiszta. És persze a napirend része. Na örülök...

2010. dec. 1. 09:41
 9/18 A kérdező kommentje:
Jav. nem "én ismerősöm", hanem egy ismerősöm.
2010. dec. 1. 09:42
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Mi minden nap fürdünk,mi is,a gyerekek is.A múltkor nem volt víz este,és képesek voltunk a férjemmel fennmaradni hajnal 3 ig,mert nem bírtunk elaludni fürdés nélkül:S

A babák letörlését törlőkendővel azért nem értem,mert az már a legkönnyebb rész,amikor benne van a kádban,nem tart semeddig sem lepacskolni kicsit.A bajosabb rész a pelenkázás,meg az öltöztetés,picinél is,meg nagynál is.Ezért nem értem,h miért jó ez a "fürdetési" mód.

Vasalni is mindig vasalunk.Szerintem ez a normális átlag,nem pedig merevség.

2010. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!