Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ennyire merev?...

Csak én vagyok ennyire merev? Vagy csak igényes? Gondolom sokan vannak így, de egyre többször olvasok ilyeneket:

Figyelt kérdés
Nem fürdetik a babákat naponta, meg maguk sem zuhanyoznak, mert nincs idő rá...törlőkendőt használnak ezek helyett. Nem vasalnak, olyan ruhákat hordanak, amit nem kell vasalni...
2010. dec. 1. 09:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

Próbálunk minden nap fürdeni, de ha nem úgy jön össze, akkor nem halunk bele és nem jajgatok. És ha hulla fáradt vagyok, bizony van, hogy reggel zuhanyzok inkább.

Vasalni sem mindig vasalok, mert van, hogy egy nap 5-6 ruha elmegy/gyerek. Mosom, szárítom, mosom, szárítom-vasalás nem fér bele. Mondjuk arra a fél-1 órára, amíg rajtuk van, nem is tartom fontosnak a vasalt ruhát.

2010. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
jól írták előttem: kinek a pap, kinek a papné. Én igyekszem a lehetőségeinkhez mérten maximalistának lenni. (azért írtam "lehetőségeinkhez mértent", mert a házunk csak félig van kész és így sokmindent, ami másnak evidens, nekem sokkal nagyobb munka rendbentartani: pl. az udvarról nem előszobába lépsz be levenni a cipőt, hanem egyenesen a konyhába, így az sokkal hamarabb koszolódik, a központi fűtés még csak egy kályha, melyet a konyhából táplálunk, így minden tűzrerakás után sepregetek pici lapáttal és egy ecsettel, amit erre a célra fogtam be), viszont igényesnek tartom magam, amennyire lehet: vasalok rendszeresen, a pici minden nap fürdik (bár 10 hósan olyan koszos minden estére, hogy csak csuda, csúszik-mászik egész nap), mi is tisztálkodunk mindíg este (sose lehet tudni, mikor lesz kedvünk egy kis hancúrhoz, és még én sem szeretem az állott szagú testemet, hát még ha a párom nyalogatni is akar!), tisztaság, főtt kaja mindíg van. Bár aláírom, néha elmaradok, és nincs kedvem este még mosogatni és ottmarad a kagylóban a mosatlan, vagy most pl. még nem volt időm sem port törölni, sem a körömlakkomat lemosni és újrafesteni. Na, megyek is. De a lényeg, hogy mindíg a maximumra törekszem.
2010. dec. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én ha fáradt vagyok és nem fürdetek, akkor nem halok meg az iszonyattól. A gyerekek ruháit még sose vasaltam, azt meg nem is értem, hogy miért lenne baj, ha valaki merészel olyan ruhát venni, amit nem kell vasalni.

Viszont elborzadva olvastam egy kérdésnél, hogy gyakorlatilag MINDENKI együtt mossa az újszülött ruháit a saját bugyijaival... Nekem ez undoritó.

2010. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A gyerek ruháit 1 éves koráig nem mostam össze a miénkkel, de most is figyelek, hogy mit mosok össze velük.

Első naptól kezdve naponta fürdetem, mivel mi is naponta fürdünk. Én sem bírnék lefeküdni fürdés nélkül.

Vasalni csak azt vasalom, amit szükséges. A gyerek ruháinak elég nagy %-át, a párom munkás- és kimenős ruháit, ágyneműt,... Őszintén szólva a sajátomra vagyok kicsit igénytelenebb, csak azt vasalom, amit muszáj.

Sajnos rengeteget mosok, fehérítek, szárítok, mivel a lányom most tanulja a szobatisztaságot, és néha megesik, hogy becsurog a pisi; a párom meg pék, ha valakinek van ilyen tapasztalata, az tudja, hogy ez a szakma mennyi mosással jár. Sokszor a vasalás egy-két napot csúszik, csak gyűlik, mert nem marad rá időm, de igyekszem. Sokszor éjszaka vasalok, mert akkor jut rá idő.

Viszont az elkövetkezendő pár hétben valószínűleg hanyagabb leszek, már most is nagyon fáj a hátam, pedig még csak a 32. héten járok.

Nem ítélem el azokat, akik nem vasalnak, de a másik végletet sem értem, a nagynéném pl. alsógatyát, bugyit, zoknit is vasal. Ez azért már túlzás!

A fürdés dolgon viszont én is értetlenkedek. 2 éves a lányom, és nem kicsit piszkos estére! Meg hát tényleg mi is fürdünk, szóval...

A németek fürdőkesztyűs megoldása pl. egészen elborzaszt!

2010. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mi is fürdünk minden este. És egy héten 5 este fürdetem egyedül a 20 hónapos kisfiaimat, mégsem hagyom ki, csak mert fáradt vagyok. Az egy élmény nekik, szeretnek pancsolni, és ellazítja őket, és persze megtanulták, hogy így zárul a nap. Én sem tudok zuhanyzás nélkül aludni.


Vasalás. Amíg használtunk textil pelust, addig vasaltam a ruhájukat is, de most csak ha olyan helyre megyünk, vagy ha gyűrött a ruha. Ettől még nem tartom magam kevésbé igényesnek.


A mosásra nagyon figyelek, szeretem ha minden tiszta, és rend van körülöttünk. A kisfiaim is szeretik, együtt pakolunk,és minden nap főzök mellettük. Ki hogy csinálja, de szerintem gáz, ha valaki a nem fürdéssel akar időt spórolni.

2010. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez nem igényesség kérdése. Németországban orvosi ajánlás a kétnaponkénti fürdetés. Külön levélben hívják fel szülés után az anyukák figyelmét rá, hogy egy héten max. 3-szor fürdessenek.

Az én kisfiam ekcémás volt, nálunk is ezt ajánlotta az orvos, így 1 éves kora előtt télen csak minden másnap fürdött.

Nem tudhatod, hogy lustaságból nem fürdetik minden nap, vagy olyan a gyerek bőre, hogy nem lehet.

Egyébként egy pici baba nem lesz olyan koszos, hogy ne lenne elég áttörölni.

Mi minden nap fürdünk és szerencsére már a kisfiam is, de én nem ítélem el azokat akik máshogy csinálják.

2010. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A fürdésről nem, de a vasalásról tudok nyilatkozni. Anyukám a második gyereknél kezdett el sokkal kevesebbet vasalni, és mire négyen lettünk teljesen leszokott róla (kivéve a mi ingeink/blúzaink, és a terítők). Apukám önként(!) kezdte el magának vasalni az ingeit,mert nem akarta még ezzel is terhelni anyukámat. Most ott tartunk, hogy ha valakinek kell valami, azt kivasalja magának (kivéve az öcsém, mert ő még nem tud). Nem nagy tragédia, és nem gyűröttek a ruháink, mert szépen teregetünk.
2010. dec. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi minden nap furdunk Apa(komuves)tehat alap en ugyan itthon de nem birok elaludni furdes nelkul es 17 honapos fiunk sem.

Viszont vasalni csak az ingeket es az olyan ruhakat vasalom amit muszaly. Ennyi.

NoErTi

2010. dec. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!