Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem a szorongásoma...

Hogyan kezeljem a szorongásomat? Egész nap azon agyalok, hogy nehogy beteg legyen a lányom. Lassan rámegyek idegileg.

Figyelt kérdés

19 hós a kicsim, Eddig nem voltak komolyabb egészségi problémái, Hála Istennek. Egyszer vittük éjjel kórházba mert nagyon meg volt fázva és fuldoklott a váladéktól. Ez volt a legkomolyabb baja. 1 hét alatt rendbe jött. Én azóta teljesen kivagyok, ha hapcizik egyet már bepánikolok. Félek, hogy baja lesz. A férjem már teljesen hülyének néz, és én is tudom, hogy az vagyok, mert csak ezen jár az eszem.

A probléma nem csak ez, hanem ha meggyőződtem róla, hogy a gyerek egészséges, addig agyalok, hogy találok valami hülyeséget amin aggódhatok.

Már érzem, hogy valami nagy gáz van velem ,mert a barátnőméknél a múltkor rám jött valami nagyon rossz érzés. Elszorult a mellkasom és nem nagyon kaptam levegőt. Azt éreztem, hogy ha nem megyek haza elájulok. Fogtam a gyereket, gyorsan felöltöztettem és leléptem. Arra hivatkoztam, hogy nagyon begörcsölt a hasam és ne haragudjanak, de haza kell mennem, mert rosszul vagyok. Ekkor jöttem rá, hogy ez nem normális dolog.

Régen is túlaggódtam dolgokat, de ez már nem állapot, teljesen rámegyek fizikailag is.

A hosszú itthonlét az oka? Elmúlik ez majd? Ti nem voltatok így?


2010. dec. 2. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus pánikroham volt. Én pánikbeteg voltam (még babavállalás előtt), tehát tudom, hogy miről beszélsz. Kérj segítséget! Pszichiáter vagy pszichológus tud segíteni, ahogyan szeretnéd. Gyógyszeresen vagy akár anélkül. De ehhez te is kellesz, igazából csak saját magadat fogod tudni kirángatni a gödörből, ha AKAROD.
2010. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ezt te házilag nem tudod kezelgetni,szerintem orvos közreműködése szükséges.
2010. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pánpl roham!

Ha valamit nem teszel csak egyre rosszabb lesz!

Foglald le magad valamivel, túlságisan ráérsz aggódni!

Olvass egy jó könyvet, dolgozz valamit!

Ha így is sokat gondolsz erre hogy beteg lesz a gyerek, akkor doki! Nem szégyen ez! Ha nem teszel ellene csak rosszabb lesz, egyre gyakoribb lesz a roham, nehéz légzés, szapora szívverés!

2010. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Azt még elmesélem, hogy nekem azért durvább volt az egész. Öngyilkossági gondolatokkal küszködtem, és rettegtem mindentől. Attól, hogy tömeg vesz körül, attól, hogy egyedül vagyok, magától a rosszulléttől, attól, hogy dilis vagyok, attól, hogy mások mit fognak szólni ehhez... Egyébként én először orvoshoz mentem, aki felírt egy antidepresszáns gyógyszert. De rettegtem attól is, hogy majd gyógyszerfüggő leszek. Aztán kaptam egy olyan gyógyszert is, ami az agyban a szerotonin (boldogság hormon) szintet megemeli. Na ettől egy olyan durva rosszullétem lett, hogy ott és akkor eldöntöttem: valamit tennem kell. Kaptam egy telefonszámot egy agyturkászhoz. Elmentem hozzá, aki alkalmanként 5000-ért fogadott (ez volt immár lassan 6 éve). Minden alkalommal én beszéltem, ő ritkán kérdezett, de inkább hallgatott engem. Aztán olyan 4-5 alkalom után úgy gondoltam, hogy attól, hogy az életem történetét elmesélem valakinek, attól nem fogok meggyógyulni. Kaptam egy könyvet: Éld az életed! (Louise L. Hay írta), amit elkezdtem olvasni, és saját magam elkezdtem legyűrni a rosszulléteket, elterelni a gondolataimat, és meggyógyítani magamat. Ezért írtam, hogy ehhez Te is kellesz. Csak Te tudsz túllépni az egész betegségen, ha akarsz.
2010. dec. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagy. Keress fel egy orvost minél előbb, egyedül ezt nem fogod tudni megoldani.
2010. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

2 dolog:

Fordulj orvoshoz, mert nem normális, amit csinálsz. Be fogsz csavarodni, ha nem kezelnek.

A másik: az aggódásoddal beteggé teszed a gyerekedet is. Egyrészt amitől nagyon félsz, az bekövetkezik. Ha folyton arra gondolsz, hogy baja lesz - akkor lesz. Másrészt bebizonyították, hogy az agyonféltett babák nagyobb eséllyes lesznek pl. asztmásak. Harmadrészt: nagyobb korban az ilyen gyerekek képtelenek beilleszkedni a többi gyerek közé, magányosak és elszigeteltek lesznek.

Ugye nem akarod? Ha egyedül nem tudsz megbirkózni a problémával (tudom, hogy nem könnyű, nem hibáztatni akarlak, csak sorolom a következményeket), akkor kérj segítséget.

2010. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem szégyenkezek orvoshoz menni, csak éppen azt akarom elkerülni amit az egyik válaszoló írt, hogy 5ezrekért elmesélhessem az életemet. Köszi a válaszokat.
2010. dec. 2. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress fel egy szakembert. Van pszichológus és pszichiáter is. Az egyik gyógyszert ír fel, a másik lelkileg segít. Nem ugyanaz a kettő! Te érzed, hogy melyikre van szükséged...
2010. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tegnap a boltban megint elszorult a mellkasom és elszédültem. Olyan volt mintha kihúznák a talajt a lábam alól. A boltos is rákérdezett, hogy mi bajom van, én meg nem tudtam meg sem szólalni, csak intettem hogy semmi.

A semmiből jött.

Azelőtt éjjel nem aludtam csak idegesítettem magam, hogy a gyerek nem lesz e beteg, apám felrakta e a téli gumikat, nehogy összetörje valaki az autót valaki a családból, jön a hideg stb, ilyeneken annyira felhúztam magam, hogy hajnal 3ig csak forogtam meg járkáltam a gyerek szobájába és hallgattam, hogy vesz e levegőt.

Ilyen még soha nem volt.

Bűntudatom van hogy ilyen hülye vagyok. Másnak meg komoly gondjai vannak én meg jó dolgomban bekattanok.

De nem én tehetek róla, olyan mintha egy kis ördög ráülne a mellkasomra és küldené a rossz gondolatokat a fejembe és nem hagy békén...

2010. dec. 9. 08:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Na ezt a kisördögöt kell elhajtani onnan, és arra koncentrálni, hogy teljesen rendben van az agyad, semmi bajod, boldog vagy, ott a kisbabád, akit imádsz, és szüksége van rád... de ha egyedül ez nem megy, mindenképpen segítséget kell kérned, mert nem csak a te egészséged a tét, hanem a babádé is. Mi van, ha pont akkor jön egy rosszullét, ha éppen a kezedben van? Összeesel vagy akármi...

Tessék elmenni nagyon sürgősen egy dokihoz! Nem szégyen, hogy segítségre van szükséged!!!

2010. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!