Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell a babámnak adókártya?

Kell a babámnak adókártya?

Figyelt kérdés

dec 14.-én született. Hogyan is van ez a babakötvény?

Kell hozzá adókártya, adóbevallás emiatt, mert ezt hallottam.

Vagy csak akkor kell adókártya, ha befizetek a nevére valamit?


2009. jan. 17. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell adókártya.Én még nem váltottam ki(8 hós),és még a babakötvényt se intéztem el,nem tudom még,h melyik bankban nyissam meg a start számlát.
2009. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell adóbevallást csinálni, csak a babkötvényhez kell.
2009. jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez remek . Azthittem a babakötvény automatikus. Én nem akarok oda fizetni, mert sz..a...r... a kamata, de akkor is nekem kell kérni az alapot?

Na akkor megyek az adókártyáért.

Köszi a válaszokat.

2009. jan. 17. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:

A babkötvényhez be kell menni a bankba és ott csinálják meg. Kell hozzá a adókártya, családit ki kapja a munkáltató adja ki. De legjobb ha pontosan megkérdezed, mert én már 1,5 éve csináltattam meg.

Sok siket!

2009. jan. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem feltétlenül kell az adókártya, mert az államkincstár megküldi levélben az adószámát és a babakötvénnyel kapcsolatos tudnivalókat. Azt hiszem azt is elfogadják a bankok, de ha választottál egy bankot, a legjobb ha ott megkérdezed.

Ha nem választasz bankot, akkor a babkötvény megmarad, csak a MÁK-nál és ott nem kamatozik valami jól.

2009. jan. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A babakötvényhez nem kell adókártya.Már kaptál szerintem a MÁK-tól egy értesítést ami tartalmazza az adószámát.Ezt kell bevinni a választott bankba és ott mindent lerendeznek.Születési anyakönyvi kivonat kell és egy igazolás arról,h ki kapja a családi pótlékot.Csak az a személy kötheti meg aki papíron a cs.pótlékot kapja.Ha havonta min.2000ft-ot teszel a számlájára akkor évi 6% kamat megy rá és azt hiszem 6000ft is államilag.Max. havi 10000ft-ot tehetsz be a számlára,de ha egy összegbe fizeted be azt az összeget amit egy évbe rászánsz akkor nem kapod meg a kamatot,csak ha minden hónapba fizeted.Én utalom minden hónapba és így nincs gond vele.Remélem tudtam segíteni,szia.
2009. jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!