Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tovabb? Kislanyom...

Hogyan tovabb? Kislanyom szeptember kozepe ota velem alszik es szeretnem vissza szoktatni mar egy ideje az agyaba. Azt hiszem egyre rosszabb a helyzet a sok tanacs utan?!?

Figyelt kérdés

Nem vagyok alapbol az a tipus, hogy a gyereknek a sajat agyaban a helye.....ha valami gondja van alhat Velem, de alap esetben aludjon az agyaban.

Szeptemberben koltoztunk es eleg rosszul viselte, igy atvettem magam melle az agyba, de igy a ferjem kiszorult a nappaliba aludni.Megszokta a lakast es kezdtem vissza szoktatni akkor jott egy hosszu fogzasos idoszak....5 foga jott ki.Oktober vegen ujra elkezdtem az taszoktatast.1.5 het mulja ujra el kezdett fogzani es ki is bujt meg egy foga.Ezutan ujra probalkoztam de a sok tanacs miatt az esti altatasa elhuzodott es nem is tudom letenni hamarabb aludni mint este 11 es 1 kozott!!!

Most beteg volt tobb mint 2 hetig es ujra teljesen vissza szokott.Szeretnem ha a ferjem ujra vissza tudna koltozni a haloszobaba es a lanyom meg szepen aludna az agyaban.

Mit tanacsoltok hogyan csinaljam??


2010. dec. 3. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
mennyi idős? szepiszorin túl vagytok?
2010. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy nem varom el tole, hogy az agyaban egyedul elaludjon!!ELaltatom kezben es utanna tennem az agyaba, de mindig felebred ra es kezdodik elorol.Igy 11-1 igy "jatszunk" amire annyira faradtak leszunk, hogy vagy beteszem magam melle az agyba, vagy elalszik a sajat agyaban, de max 1 ora es ebred, hogy nem vagyok ott Vele.

Nyaron mar ataludta az ejszakat, most ejszaka 10-15 alkalommal is kel, hogy oda bujjon hozzam.

2010. dec. 3. 10:57
 3/10 A kérdező kommentje:
9.5 honapos
2010. dec. 3. 10:57
 4/10 anonim ***** válasza:

pont ez a baj, hogy a karodban alszik el ha felébred, megrémül, mert nem ott találja magát, ahol elaludt.

A saját ágyában kell elaludnia, ha komolya veszed a dolgot és tényleg szeretnéd, hogy beszokjon az ágyába. A soraidból ebben nem vagyok biztos hogy erős az elhatározás.

nálunk mind a kettő a saját ágyában, saját szobájában alszik, a "nagy" 2,5 éves, a kicsi most múlt 1 éves. Az első perctől fogva így akartuk. Az a titka kicsiknél, hogy amikor már álmos, de még nem aludt el, akkor kell berakni a ágyba és akkor megszokja, hogy ott kell aludnia. Játszhat még, ha gondolja, a nagy általában rendezgeti a takaróját, hajtogatja, az alvótársát betakarja, kitakarja, beszél hozzá, majd lefekszik és elalszik. A kicsit nem érdekli semmiféle alvótárs, amint berakom az ágyába az oldalára fordul, felemeli a lábát egészen az arcáig és szorosan tartja, hogy el ne szökjön. Ő egyből csukja le a szemét és nyugi is van.

2010. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na igen, de Ok ezt szoktak meg.Ha beteszem a lanyomat az agyaba akkor es kijovok a szobabaol iszonyatos uvoltesbe kezd.Probaltam, hogy ott maradok Vele es simogatom dudolgatok NEki, de ez sem hatasos.Csimpaszkodik a kezemre es sir, hogy vegyem fel.

Szuletesetol kezben aludt el vacsi kozben.Letettem es aludt a kovetkezo evesig, amikoris ujra kezben aludt el.Most is vacsi kozben elalszik es ugy tennem le....

2010. dec. 3. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem tanul meg egyedül elaludni, nem is fgja átludni az éjszakát. Hidd el, ez így van.
2010. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom ilyen "tapadós".:))

Újszülött korától külön szobába raktuk a nagyobb tesójával.Mertháthogy a nagyobbal sosem volt gondunk mindig külön szobában,és ágyban aludt,naivan azt gondoltuk,hogy vele sem lesz.Én mindig következetesen visszatettem a kiságyba az éjszakai szopi után is,de 1 óra múlva sírt...Aztán próbálkoztam azzal,hogy nálunk elalszik és átteszem, eredmény:1 óra múlva sírt.(hangosan,kitartóan,és vígasztalhatattlanul)

Amikor már járni tudott akkor viszont már egyedül is átmászott hozzánk úgy éjfél körül.

Most 3,5 éves nálunk alszik el,és átteszem,vagy a saját ágyába fekszünk mellé és úgy ott is elalszik,de egyedül nem.Szoktam nagyon szépen beszélgetni is vele az egyedül alvásról,bólogat is nagyokat,meg is próbálta már 1x-2x..de eredmény megint csak az,hogy hajnalban átjön.....

És bizony én sem szoktattam sosem szántszándékkal hozzánk,sőt nagyon is kitartó voltam abban,hogy egyedül aludjon el.De vannak olyan gyerkőcök akik "tapadósabbak".:))

Viszont nem igazán jó az,hogy apuval külön vagytok,szerintem oldjátok meg úgy,hogy egy ágyban alszotok 3-an.Szükség van a házasságban a magánéletre,ez nekem is tapasztalatom.Nekünk is igaz csak úgy kb 3 óra jut kettesben éjszaka,de több mint a semmi.:))

Nem jó így ,de gondolom,hogy ahogy nő,majd lassan javul a helyzet...

2010. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Honapokig ataludta!Vacsi kozben elaludt es betettem az agyaba.

De hogy etessem ugy, hogy ne aludjon el kozben??Nappal is mindig elalszik eves kozben(persze ha nem kanallal eszik...de az utan mindig kap tejet es el is alszik)

2010. dec. 3. 11:26
 9/10 A kérdező kommentje:

En is vissza tettem az ejszakai evesek utan a sajat agyaba.

Az a baj, hogy nem ferunk el 3an az agyban.

A lanyom ugy alszik, hogy hasra fekszik es a ket kezet kinyujtja oldalra.....na de apukaja is igy alszik....

Kozepen nem alhat a lanyom, mert a ferjem rafekszik.....nem ebred fel ra ha sir a lanyunk es nem is tud eberebben aludni akkor sem ha tudja, hogy ott van koztunk.

Most arra gondoltam, hogy a ferjem atszereli az agyat.Alapbol nem levehetos az oldala, de veszunk valami olyan lecet vagy nem tudom mit amivel ossze lehat fogatni az agyat.....vagyis remelem, hogy talaunk valamit.Rendeltem mar leeses gatlot is az agyunkhoz, hogy en aludjak kozepen.

De az lenne a legjobb ha a sajat agyaban aludna, hogy en is elferjek az agyban.Ha 3an akarunk egyutt aludni akkor en sosem alszok szinte semmit......

2010. dec. 3. 11:33
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 11.24-es.


Szeretnem ha a sajat agyaban aludna, de ez nem azt jelenti, hogy beteszem es hagyom uvolteni amig el nem alszik.Ennek nem vagyok hive.Szerintem ez csak lelki torest okoz Neki....ha ez az egy modszer van akkor nem akarom vissza szoktatni az agyaba.

2010. dec. 3. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!