Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell átállni a két...

Hogyan kell átállni a két nappali alvásról az egy alvásra?

Figyelt kérdés

Szenvedek rendesen. Eddig nagyon klassz napirendünk volt. Reggel 8-kor kelt a lányom 11-kor alvás ( 1, másfél, max 2 óra)majd megint alvás 16-17 óra között. Este 8 körül már mindig aludt megint.

Most lett egy éves a kicsi és állandó nyűglődés a nap, teljesen felborult a napirend. Reggel 9 körül kel ( este nem alszik el már 8-kor, így reggel is tovább alszik), fél egy-egy körül lesz csak álmos, de sajnos nem alszik olyan sokáig, hogy estig kibírná, már 2-kor fent van, ugyanakkor nem tudom korábban letenni még egy délutáni alvásra, legkorábban fél hat, 6-ra jön ki a második alvás, de akkor tuti nem alszik el 10 óra előtt.

Nálatok hogyan alakult át a napirend? Hogyan kell csináli, kész káosz napok óta minden:(


2010. dec. 3. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
nekünk tíz hónaposan állt át az egy alvásra.ugyanaz volt,mint nálatok,reggel nyolckor kelt,este nyolckor feküdt,és délelőtt éls délután is aludt egy órát.aztán délután nem volt hajlandó aludni,délelőtt is nehezen aludt el.Így átalakítottam a dolgokat.Most 15 hónapos, tíz hónapos kora óta ez a napirend.reggel nyolckor kel,fél 12-kor ebédel,aztán déltől alszik 2-3 órát.így kibírja este nyolcig simán,és el is alszik nyolckor.nekem ez a része könnyű volt,nekem a kajával kellett kísérletezni,hogy mikor mit egyen,hogy megéhezzen a következő evésig,és az alvást se érintse kaja.de az is megoldódott hamar.egy pár nap kell,míg átállnak.Rakd le egykor aludni minden nap,hamar megszokja,és biztos fog tovább is aludni kettőnél.
2010. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazodj a gyerekhez. Legyen korábban minden, és így felpörög lefekvés előtt. 6-kor legyen vacsora, majd fél hétkor fürdés, utána kis játék, és fél nyolcra elalszik.

Egy kis ideig nyűglődős lesz, de majd átszokik. A fiam egy hét alatt szokott át, azóta semmi gond.

2010. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk is 10 hónapos volt mikor átszokott!Egyik napról a másikra nem akart már délután aludni!Én úgy csináltam, hogy délelőtt addig húztam az alvását ameddig csak lehetett! 11-kor igaz már hulla fáradt volt, de kicsit evett és ment aludni este szintén korán elfáradt és 7- el is aludt reggelig!Elég sokáig ment így mire átállt a mostani napirendre ami a következő 7kor kel 12kor eszik kicsi játék 13kor alvás 15:30ig /HA NEM KELTENÉM FEL AKKOR NEM ALUDNA ESTE/ 20-tól alvás!Igaz kislányom már 2,5 éves, de azóta se változott semmi!
2010. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, nálunk 3,5 hónapba telt a teljes átállás. kezdődött úgy hogy egyik nap nem aludt el délelőtt, kb. 12,5 hós volt, mondom mi a fene....estére meg ko volt. másnap 2x aludt, este viszont lehetetlen volt elaltatni...mondom, elhúzódott. egyre ritkultak azok a napok amikor 2x aludt, és egyre jobban bírta az esti fentlétet ha csak 1x. aztán kb. 16 hós volt amikor fixen elkezdett csak1x aludni. ez aóta is így van. az esti alvás kicsit kitolódott kb. fél órával, így 8:30 körül alszik el, 16 hósan még 8kor aludt el kb. most lesz 2 éves
2010. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!