Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nyáron Angliába (Milton...

A nyáron Angliába (Milton Keynes) -be szeretnénk utazni repülővel. Kell e az akkor egy éves kislányomnak útlevél?

Figyelt kérdés
És mit szabad és mit nem szabad a gépre felvinni? Mármint tápszert szabad? És babavizet? És hogy viseli egy ekkora kisbaba az utat és a légnyomás különbséget? Ugye nem lehet baja? Még soha sem ültünk repülőn ezért minden tanácsot, tapasztalatot szívesen veszek. És ha tudtok olcsó repülőjegyet azt is megírhatnátok. Mi Pécsiek vagyunk.
2009. jan. 18. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én csak az útlevélben tudok segíteni,az kötelező minden babának.

2009. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!! Én is pécsi vagyok :) Mondjuk ez most nem tartozik ide, csak örülök hogy vannak itt pécsiek rajtam kívül :)

Olcsón szerintem a Wizz Air légitársasággal lehet utazni, ez ugye fapados. Ebből sokan arra asszociálnak, hogy lepra meg minden, pedig kb olyan mint egy sima távolsági busz a jobbik fajtából.

Nos, a repülőgépekre elméletileg folyadékot nem lehet felvinni. De ez nem egészen így van. A TERMINÁLRA KINTRŐL nem lehet folyadékot bevinni. De a terminálon biztos vagyok benne, hogy lehet babavizet kapni. A cumisüvegbe meg kiméred a tápszer port és kész. Mondjuk ha a picid akkor lesz egy éves, akkor már nem is kell a babavíz, ha tápszert kell kapnia, akkor adhatod neki sima ásványvízzel is akár. Meg hát egy évesen már a legtöbb gyerek kibírja azt a 3 órát a repülőn tápszer nélkül, főleg mert olyankor már leginkább csak reggel-este kapják. Szóval ha úgy utaztok, akkor valószínűleg meg is ússzátok, hogy etetni kelljen. Bébiételt meg egészen biztos, hogy a terminálon is árulnak, illetve ami kellhet még az az ital, de azt is lehet kapni, akkor akár már rendes gyümölcsleveket is ihat, nem kell bébiital. Inkább valami játékot vigyél neki, ami leköti a figyelmét, mert ha jól emlékszem, akkor kb. 3 órát kell repülni Lutonig Ferihegyről.

De amikor veszitek a jegyet, mindenképp kérdezzétek meg, hogy egy éves gyerekkel hogy lehet utazni, van-e neki gyerekülés, vagy a sajátot lehet-e rögzíteni, vagy hogyan lehet felszállni vagy egyáltalán, hogyan lehet gyerekkel menni.

Ja, és útlevél viszont kell neki. Mert ugye EU-ba személyi igazolvánnyal lehet már menni, de személyi igazolványa 14 év alatti személynek nem lehet, így neki bármilyen külföldi utazáshoz útlevél kell.

2009. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Utlevel kell mindenkeppen, anelkul nem hagyhatja el a bab az orszagot. A fedelzetre olyan dolgot nem szabad felvinni, ami veszelyes lehet, tehat semmilyen fegyver, kes, szuro es vagoeszkoz. Folyadekot is maximum olyat, ami max egy deci es eredeti csomagolasban van. Kivetel a babaetel, azt viheted. Viszont elvileg megkerhetnek arra, hogy bontsd fel peldaul az uveges etelt es kostolj bele, ezzel leellenorzik, hogy valoban etel van benne a gyereknek es nem e valamilyen robbanofolyadek, biologiai fegyver, stb. Mokas.

A kozmetikumok, kremek, samponok, parfumok is a folyadek kategoriaba tartozik, inkabb ezeket is abba a nagyobb borondbe pakold, amit feladsz becsekkolaskor. Ha viszont visztek elektronikai dolgot, pl laptop, azt javasolt a kezipoggyaszba rakni, mert a feladottal nem bannak finoman, dobaljak, abban megserulhet.

Mi speciel altalaban ruhakkal, konyvvel, ujsaggal, laptoppal pakoljuk meg a kezitaskat, amit felviszunk a fedelzetre, abba nem kothetnek bele. Jah, biztonsagi ellenorzeskor a laptopot ki kell venni a taskabol es kulon rakni a szalagra.

Ha mar van repjegyetek, akkor mindenkeppen nezzetek meg, hogy az adott tarsasag mekkora csomagot enged szallitani. A feladott poggyasz barmekkora lehet, de van egy sulyhatar, amit ha atlep, akkor becsekkolasnal fizetned kell a kulonbseget. Peldaul ha a jegyedhez egy husz kilos feladott poggyasz van rendelve es a tied 25 kilo lett, akkor merlegelesnel megkernek, hogy pakold ki azt az ot kilot, vagy fizesd ki a tulsulyert a dijat, ami annyira nem keves. A kezipoggyasz merete is meg van hatarozva, altalaban csak egy taskat vihetsz a fedelzetre es annak megadott mereten belul kell lennie, altalaban tiz kilo alatt, hogy a fejetek felett talalhato csomagtartoba beferjen. De ez tarsasagonkent kulonbozik, van ahol nincs is sulyhatar a kezihez.

Ha babaval vagy, akkor a kocsit pluszban beviheted magaddal a vammentes zonaba, egeszen felszallasig lehet benne a gyerek, de a gepbe szallaskor elkerik, valahova elrakjak, mert egyebkent akadalyozna a gepen a kozlekedest. De a hordozo viszont peldaul veled lehet, igaz, sokra nem megy vele az ember, hiszen ha nem vesztek teljesen kulon ulest a gyereknek, akkor az oledben kell legyen, nem ulhet a hordozoban es akkor azt is felpakoljak a csomagtartoba. Eleg nehezen, mert alig fer be...

Repjegy. Erdemes minel hamarabb megvenni. Vehetsz normal tarsasagnal, malev, british airways. Az elonye az, hogy picivel kenyelmesebb, kicsit raerosebben lehet kierni a gephez, kapsz enni, inni a gepen, valamint olvasnivalot, fizetos napilapokat angolt, magyart egyarant. Hatranya hogy altalaban dragabb.

Es mehetsz fapadossal, mint peldaul easyjet, wizzair. Ezek is ugyanolyan biztonsagosak, de nincs ingyen etel, ingyen ujsag,

2009. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

elozo vagyok. veletlenul entereztem.

Szoval nincsenek ingyen dolgok, ha valamit a gepen veszel, az nem valami olcso, de mivel ti ket es fel orat repultok, annyit szerintem ki lehet birni. Valamint felszallas elott a vammentes zonaban vehetsz inni, enni, onnan barmit felvihetsz a gepre.

Ha koran megveszed a jegyeket, akkor ez joval olcsobb lehet.

Viszont nyaron eleg nagy forgalom van, a jegyek is dragabbak, szoval ne varjatok sokaig a jegyvasarlassal.

A babanak meg semmi baja nem lesz, ne aggodj!

2009. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infot. Én is örülök, hogy van itt végre egy pécsi anyuka is. Merre laktok? Mi Kertiben a TVT-nél. És mekkora a babád? Azért ha még valaki ír azt is szívesen veszem. Mindenkinek szép napot.

2009. jan. 18. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Én decemberben repültem 5 órát,akkor 7 hós babámmal.Igaz,mi Bécsből mentünk,de BÁRMIT felvihettem a babának a fedélzetre.A mi esetünkben ez 2x250 ml KÉSZ tejpépet és 250 ml teát jelentett.Semmit nem kóstoltattak meg,vagy nyittattak ki.A gépen Nestlé üveges kaját adtak(ha kértél)Mi itthon is azt esszük,szval ismerős volt az ízvilág.A légnyomással semmi baj nem volt,az én fiam cumizik.Ha a tied nem,akkor itasd fel és leszállásnál.Amikor jóllakott és ki nézelődte magát aludt 2 órát.Igaz,én menetrend szerinti járattal mentünk,ezért lehet egy kis különbség,ami a kaját illeti.De nézd meg annak a reptérnek a honlapját,ahonnan mentek,ott mindent leírnak azzal kapcsolatban,h mit szabad a gépre vinni,mennyit,miből stb.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy korabbi valaszolo vagyok.

Nezd, ezeket talaltam, en is innen szedtem az infokat az elso utazas elott, illetve ezekhez nem art elolvasni a legitarsasag infojat is. Ez arra vonatkozik, ha Ferihegyről utazol.

"Persze mint minden szabályozás alól, itt is vannak kivételek: A kézitáskában felvihetjük a fedélzetre az út során szükséges gyógyszereket, diabetikus termékeket, bébiételeket. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a biztonsági átvizsgáláson ezek eredét és használatuk szükségességét igazolni kell."

"Tejport felvihetek a gépre, hogy ott tejet készítsek?

Igen, a fedélzeti kiszolgáló személyzettől kérhet vizet tej készítéséhez. Kisbabáknak tejesüvegek és egyéb bébiételek szintén felvihetők. A biztonsági ellenőrök az ellenőrzéskor kérhetik ezen termékek megkóstolását."

"A duty free-ben vásárolt italokat is felvihetem a gépre?

Igen, bármilyen a duty free-ben vásárolt ital felvihető."


De ha van idod, olvasd at az egeszet: [link]

2009. jan. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek mégegyszer.
2009. jan. 18. 19:14
 9/9 anonim ***** válasza:
A babának kikeverve is felviheted a tápszert, csak bele kell innod amikor belépsz.
2009. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!