Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem gyarapszik 2 hetes...

Miért nem gyarapszik 2 hetes babám?

Figyelt kérdés
Kisifam 3500grammal született, a korházból 3470gmmal hoztuk haza. Ma két hetes, de egy hete a súlya 3380gramm és nem gyarapszik. Minden pelenkázáskor kakis a pelus, szerintem csak átmegy rajta amit megeszik.Általában 40-70grammot szopizik egyszerre, 2-3 óránként.A tej nem kevés, hagy minden szopi után. Az orvos szerint normális, hogy nem gyarapszik, de én nagyon aggódom. Lehet ennek az oka, hogy antibiotikumot kapott a korházban és hogy sárga volt? Volt valaki ilyen helyzetben? Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 5. 16:30
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Egyébként nem sírós, jókedélyű baba és már a sárgasága is elmúlt...
2010. dec. 5. 16:33
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
Úristen! Nem a pénz és a pénzhez hasonló dolgok szoktak gyarapodni? Fogalmazz rendesen! Ha az orvos meg azt mondja, akkor úgy van!
2010. dec. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
uh... Ezért kellene a válaszolási jog megadása előtt IQ tesztet kitöltetni mindenkivel:S
2010. dec. 5. 16:46
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

A baba hízását GYARAPODÁSNAK hívják kedves első válaszoló.

Én is aggódnék a helyedben,mert először is nekem már mondta doki hogy semmi baj miközben igenis nagy baj volt a fiammal,másodszor ha tartaná a súlyát és nem hizna akkor még ezt mondanám oké,várj egy kicsit még,na de a babád fogy,ez nem jó.Kérdezz meg másik orvost is a biztonság kedvéért.

2010. dec. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%

én is megkérdeznék másik dokit...amúgy szerintem simán benne van, hogy az antibiotikum bezavar, még egy felnőtt szervezetnek is megterhelő tud lenni az antibiotikum!

De sárgaságra ezt adtak???hogy hogy??nem akart elmúlni azért kapta??hol szültél?

2010. dec. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Nyíregyházán szültem, és sajnos Streptococcus fertőzés miatt kaptuk mind a ketten antibiotikumot. Emellett 3. nap be is sárgult, kapott infúziót és kék-fényt. 1 hete vagyunk itthon, de még mindig 3380gramm hétfő óta(ekkor mértük meg először itthon)
2010. dec. 5. 17:00
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
utolsó vagyok, ne aggódj!Biztos megviselték a dolgok, a születés, antibiotikum, sárgaság, stb.Biztos vagyok benne, hogy "be fog indulni"a gyarapodása is.Méregesd még tovább és ha esetleg még fogyna akkor vidd dokihoz!De szerintem erre nem lesz szükség, még csak most áll be a szervezete és elég sok megpróbáltatáson van túl!Szopiztasd, minden rendben lesz:)
2010. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
adj neki pici kanállal normaflore-t. már ennyi idősen is szabad. ha még egy hét múlva sem hízik, és az orvos még akkor is azt mondja, hogy minden rendben, akkor AZONNAL vidd máshoz. illetve akkor is, ha naponta méred és fogyást tapasztalsz!
2010. dec. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Az én babám is fogyott, szerintem hallgass az orvosra. Már elmúlt két hetes, mikor gyarapodásnak indult, és gyönyörűen behozta magát. Ő is sárga volt, és streptora kapott antibiotikumot is, és a neonatológus is azt mondta, normális, hogy így gyarapszik, aggódni akkor kell, ha az első hónap végére sem mutat gyarapodást a kicsi.

Úgyhogy szerintem még legalább egy hetet várj, biztosan megindul a kicsikéd súlya felfelé:)

2010. dec. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Mindennap méregetni fogom remélem már ma lesz valami pozitív változás...
2010. dec. 5. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!