Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám nem gyarapszik...

9 hónapos babám nem gyarapszik, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos múlt, 70 cm.

6 hónaposan 7700 g volt, 7 hónaposan 7830 g, 8 hónaposan volt 8 kg, és most is ennyi.

Napi 3 alkalommal tudom rendesen megetetni, ebből 2 bébiétel (főzelék), és krémtúró (bolti és itthon készített egyaránt), a többi etetés csak próbálkozás.

Tápszert több, mint 1 hónapja nem evett, nem kell neki semmilyen formában, és cumiból sem tudok megitatni vele tejalapú folyadékot (joghurt, babatej, tejpép, stb.)

Mivel próbálkozzak?


2010. júl. 19. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is aggódtam nem is olyan régen, mert nekem is ugyanannyi kg (8) 10 hónaposan, mint 8 hónaposan. Nem is eszik valami sokat, de egészséges, jókedvű és nem fogy. Nagyon sokat mászik, feláll-leül, megy, ezért nem hízik. Mi sem vagyunk duci alkatúak, a doki is megmondta, hogy ilyen sovány szülőktől nem is csoda, szóval vékony testalaktú. Az enyém sem eszik többet a tiédnél, csak őt inkább a tápszerrel lehet jóllakatni, mert a kanalasat kiönti, a darabos felét meg eldobálja.
2010. júl. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, ennyi idősen már lassabban gyarapodnak, hiszen egyre többet mozognak.

Próbálj esetleg még egy étkezést beiktatni, mondjuk délben és este főzelék, husival, krumplival, és délelőtt meg délután gyümölcs, krémtúró, tejpép, stb. Gyümölcsből nektek kifejezetten ajánlott a banán, mert magas energiatartalmú.

Sajnos ez a nagy meleg amúgy is viszi a gyerekek étvágyát, ezt is bele kell kalkulálni.

2010. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nálunk mondjuk sem én, sem a párom nem vagyunk vékony alkatúak, úgyhogy itt inkább a "nem evés" az ok, mintsem a genetika, de a mozgás-része is hozzájárul, 7 hónapos koráig szinte semmit nem csinált, akkor kezdett el forgolódni, nem mászik még, de kb 1 hónapja kúszik, és ma ült fel először.

Én is remélem, hogyha a nagy meleg elmúlik, talán jobb lesz az étvágya, a tejalapú folyadékot viszont nem tudom, hogy csúsztassam be, védőnőre a mi esetünkben nem lehet számítani:-S

Köszönöm a válaszotokat, azért megnyugodtam, hogy nem egyedi eset.:-)

2010. júl. 19. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:

A banán jó ötlet az előzőtől! Az jó kalóriadús ;)

De csak kellene neki több tejalapú étel... A tejpépet miért akarod cumisüvegből adni?! Kanállal eszi az enyém mindig, szórok rá egy kis fahéjat általában vagy keverek bele egy kis natúr gesztenyét. Aztán lehet tápszerből is készíteni tejpép szerűt, ami kanállal mehet. Kikevered a tápszert és raksz hozzá rizspelyhet, kölespelyhet vagy egyéb gabonapelyhet (dm, müller), az enyém leginkább a rizseset szereti. Sinlac pép esetleg gyümölcshöz??? Az tényleg hízlal rendesen, én azért nem is adom mostanában :) Gyümölcsöt eszik egyébként?

2010. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de az a baj sajnos, hogy mindenben megérzi a tápszert, és nem kell neki már.:-S

Tejpépnél a folyékonyra gondoltam, amit készen árulnak, azt adtam neki cumiból, már azt sem issza.

Ami porból van, én is kanállal adtam, de egy ideje az sem kell.

Sinlac-ot még nem próbáltam, de már más is ajánlotta, szerintem ez lesz a következő lépés.

2010. júl. 19. 18:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor a sinlacot mindenképp próbáld meg. Ha máshogy nem, először csak egy-két kanállal keverj a főzelékhez (és persze hígítsd, amennyire kell, hogy pépes legyen). Így nem érzi ki talán annyira az ízét, de sokkal kalóriadúsabb lesz a főzelék ;) De adhatod önmagában is, a fiam szereti nagyon. Tápszer íze nincs, az biztos ;)
2010. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is rossz evő, sokat görcsöltem miatta. Nekünk a milupa tejpépek bejöttek, főleg a banános, imádja. És eléggé kalóriadús is. Gyümölccsel ízesített tápszer? Nekünk az is elfogy...
2010. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!