Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szokványos vörösszemet...

Nem szokványos vörösszemet láttatok már a babátok fényképén?

Figyelt kérdés

Néha a fényképen hol az egyik, hol a másik szem picit máshogy piros (hol egyik, hol másik halványabb, sötétebb néha) 14 hós


Tudom, hogy létezik, hogy szembetegséget jelenthet, de inkább arra lennék kíváncsi, hogy azt kizárva, másnak is előfordul néha, hogy furcsa néha a fényképen a picin látható vörösszem, mindenféle gond nélkül?


2010. dec. 7. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Persze, emiatt ne aggódj, függ a vakutól a fényviszonyoktól, sokszor csak egyik vagy másik szeme piros, de van hogy az is csak félig.
2010. dec. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, most hogy belegondolok, az én babámról a 13 hónap altt egyetlen egy olyan kép sem készült, ahol piros lenne a szeme. Pedig van jópár kép, és van közte gyenge minőségű telefonról készített is, meg mindenféle. Olyan kép is van, ahol nekem piros a szemem, de a babám szeme mindig fekete a képeken. Ha tökéletesek a fényviszonyok, akkor látszik csak az eredeti szemszíne, ami egyébként középkék.
2010. dec. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Előfordult már , hogy olyan üvegszem szerű lett a fotón a szeme. Ezt a vörösszem javító sem tudja korrigálni.

Szerintem nem szembetegség, egyszerűen csak olyanok a fényviszonyok,ill. a vaku olyan szögben érte a szemét, amitől ilyen lett

2010. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a második hozzászólóhoz,az enyémekről sem készült sohasem piros szemű fotó.
2010. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek vagy piros, vagy normál. Úgy tudom az jelent gondot, ha fehér színű.
2010. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki egy fenykepen pirosszemu lesz e vagy sem, az nemcsak a vakutol meg a fenyviszonyoktol fugg, hanem attol is, hogy az illeto kozvetlenul a kameraba nezett e vagy sem, meg egyaltalan, hogy a fenykepezogep milyen vakubeallitassal exponalt. Egyszoval emiatt ne izgulj. Ha valami baja lenne a szemenek, az latszana a valosagban is.
2010. dec. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sok mindent végigolvastam most. Állítólag a világos szeműeknek erősebb vörös szem reflexe van. E mellett ha a pupilla egésze fehér, akkor jelent rosszat. Több oldalon beszéltek róla, hogy elvileg fényviszonyok is okozhatnak eltérést a vörös szem effektusban, de van azt is jelezheti a két szem vörössége közötti eltérés, hogy valamilyen szemprobléma van (pl távollátás, homályos látás).


Voltunk azóta szemorvosi vizsgálaton, szerencsére rendben van minden, annak ellenére, hogy nem egy fényképen látható az eltérés a színben (ami elég ijesztő volt), m

nem mindig vörös, hanem néha narancsos vörös színű.

2010. dec. 9. 16:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam, hogy Alaszkában ilyen fotós vakus vizsgálattal mérik a gyerekeket az óvodában, és ha ott eltérést látnak, akkor küldik tovább szemészeti vizsgálatra a gyerekeket. (hogy megelőzzék azt az esetet mikor csak egyik szemét használja a gyerek, a domináns szemet, és a másikat pedig elnyomja - e miatt szokták ugye ragasztani a domináns szemet)
2010. dec. 9. 17:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Én láttam azt a műsort a tv-ben, ahol így derült ki a pici szembetegsége.

De tényleg annyi mindentől függ, hogy a szeme milyen lesz a képeken. 2 fiam van, nonstop fotózom őket, és hol ilyen hol olyan a szemük a képeken. Hiába van vörös szem effekt a gépen, néha még úgyis vörös nekik, és van, hogy a képszerkesztő sem ismeri fel a vörös szemet a fotón.

2010. dec. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én is azért ijedtem meg, mert láttam azt a műsort. Utánanézve viszont látom a különbséget. Ott a vörös reflex helyett fehér színű volt, világított a pupilla helyén - mint a macskáknak pl.

Azóta elvittem vizsgálatra, szerencsére minden rendben van a szemeivel.

2010. dec. 12. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!