Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babámnak üléskor,...

11 hós babámnak üléskor, hajláskor nagyon feltűnően kipúposodik két-három csigolyája. Mennyire "szokványos" babáknál ez a jelenség? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még mielőtt azt mondanátok, vigyük el orvoshoz: jelentem, elvittük!

Még újszülött volt, amikor a vállamon büfiztettem, simogattam a hátát, feltűnt, hogy a dereka és nyaka közötti alsó 1/3 résznél van egy élesebb "pukli" a gerincoszlopán, nem tudom, hogy fogalmazzak, gyakorlatilag mintha kiugorna pár csigolyája.


A 6 hetes csípőszűrésen finoman szólva sz@rt ránk az orthopédus -mondván, ha baj lenne a gerincével, az a mozgásfejlődésében is mutatná magát. Szóval meg se nézte igazából. Egy időre meg is nyugodtunk.


Amúgy okos, egészséges baba, és mozgásfejlődés tekintetében "korán érő" típus, kerek hat hónaposan mászott, rá egy hétre magától felült, és még nem töltötte be a 7. hónapot, már felállt székbe kapaszkodva. SEMMIT SEM ERŐLTETTÜNK NÁLA, SOHA NEM IS ÜLTETTÜK, ÚGYHOGY ERŐLTETÉS KIZÁRVA.


Se a védőnő, se a háziorvos nem tud hozzászólni a dologhoz, azt sem mondják, hogy normális, semmit se mondanak, csak hümmögnek. Fasza. A napokban kértem beutalót orthopédiára -de nem kaptam, mondván, majd akkor aggódjunk, ha mozgáskoordinációs problémák lesznek.


De ez engem egyáltalán nem nyugtat meg, hiszen ruhán keresztül is látszik, ahogy a kicsimnek ülés közben kiáll a kis púp a hátán.

Viszont ha áll, vagy fekszik, magyarán tök egyenes a háta, semmi sem látszik.


Elvisszük a nyáron maszekhoz, de azt se tudom, merre induljak.


Ti esetleg nem tapasztaltatok ilyesmit a babátoknál?


2010. jún. 2. 15:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak is ilyen a gerince a dereka táján. Én még nem vettem észre, hogy bármi gond lenne. Remélem nem én vagyok felelőtlen, de minden esetre megmutatom majd a gyerekorvosunknak.
2010. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam gerince is ilyen, ráadásul ropog is, ha emeljük. Azt mondta az ortopéd doki, hogy normális. Egyébként a mi gyerekorvosunk sem mond semmire semmit...
2010. jún. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Szia! :-) Jaj de jó, hogy van itt még valaki, ezzel a jelenséggel, mert így van remény, hogy "normális" dolog, több babánál is előfordul. :-) Mennyi idős a kislányod? Miket csinál, mennyire látszik szabadszemmel is a kiugró pár csigolya? :-) Vagy csak simogatáskor érezni?


Rákérdeztem a háziorvostól, de azt se mondta, hogy "anyuka, ne aggódjon, előfordul, kinövi, stb..." Ezért vagyok kissé nyugtalan. Mert a dokik a kérdésekre is csak hümmögnek, semmi információt nem adnak arra vonatkozóan se, hogy esetleg valami célirányos mozgással, gyógytornával kéne-e esetleg korrigálni ezt a kis kiboltosulást.

2010. jún. 2. 15:55
 4/18 A kérdező kommentje:

Bocs, közben látom, újabb válaszoló is jött!

Szóval sziasztok! :-)


Mennyi idős a babátok?

2010. jún. 2. 15:57
 5/18 A kérdező kommentje:

Jaj, igen, nagyon ropog az én kislányom is!!!


Ahányszor csak felemeljük, reccsen a háta.

2010. jún. 2. 15:58
 6/18 anonim ***** válasza:
17 hós a kislányom és már szinte mindent csinál, amit ilyenkor szoktak a babák. Neki is szabadszemmel látható, ha gugol vagy ha ülő helyzetben kicsit előre hajol. Én még nem mutattam dokinak, mert semmi különöset nem láttam benne, ha én előre hajolok akkor nekem is kidudorodik ott a csigolyám.
2010. jún. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A mi esetünkben a kipúposodást úgy képzeljétek, mintha egy éles törés lenne a gerincében. Mintha nem ívesen hajolna a gerince, hanem azon a ponton törés lenne, vagy mittudomén sokkal nagyobb lenne az a bizonyos egy-két csigolya a többihez képest.

Nehéz ezt így leírni.

2010. jún. 5. 21:44
 8/18 anonim válasza:
Kedves kérdező,érdeklődnék mi lett azota a babaád csigolyáival mert 3 HETES PICI LÁNYOMMAL épp ezzel a problémával küzdünk.a Korházba még nem láttam neki majd mikor kiengedtek rá 2 napra lett,ADDIG TUTI NEM IS VOLT MERT A KÖRZETI ORVOS MEGVIZSGÁLTA,és néze a gerincét aznap,
2011. júl. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Nagyon megilyeszt a dolog,mert bárhogy fekszik vagy tartom érezni neki nagyon.Kérlek irj!Nagyon reménykedem nincs komoly baj.
2011. júl. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Na szóval. Kb. egy éve végül aztán kikönyörögtünk a háziorvosunktól egy beutalót az ortopédiára, és láss csodát, az ortopéd orvos egyáltalán nem csodálkozott, hogy mi a búbánatot keresünk ott.

Megtapogatta a gerincet, és rögtön el is küldött minket röntgenre. Csak aztán az volt a gond, hogy mire elkészült a felvétel, addigra műszakváltás miatt már másik ortopéd orvoshoz kerültünk vissza, aki valami miatt nagyon rohant, egyszerre több embert hívott be magához. Megnézte a röntgenfelvételt, és annyit mondott, hogy a röntgen alapján nincs az égvilágon semmi gond, nyugodjunk meg.

Viszont amikor megkérdeztem, hogy akkor mégis miért ilyen púpos a kislányom gerince, a doki csak megvonta a vállát, azt mondta, hát ilyen. Aztán már a következő beteggel kezdett foglalkozni.

2011. júl. 29. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!