Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszőlött babáját egyedül...

Újszőlött babáját egyedül nevelő anyuka, milyen támogatásokat igényelhet?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm
2010. dec. 7. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Semmit... :(

Ha volt munkaviszonyod, akkor jogosult vagy a GYED-re (munkabér függő összeg) , ha nem, akkor alanyi jogon a GYES-re (bruttó 28.500.-), mindkettő mellé jár a családipótlék ( 1 gyermeket nevelő egyedülállóként 13.700.-), és egyszeri anyasági támogatás is jár, ha adott alkalommal megjelentél a terhesgondozáson.

Jövedelemtől függően, bizonyos feltételek mellett igényelhetsz lakásfenntartási támogatást (2-6e/hó).

Az apát be kell perelni gyermektartásdíj fizetése miatt, így onnan is származik majd jövedelmed - a pervesztes fizeti a pert, így neked nem lesz vele kiadásod, ügyvéd nem kell hozzá.

2010. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érdemes futni a helyi önkormányzatnál egy kört, mert ha bizonyos értékhatár alá esik az egy főre jutó netto bevétel, akkor NEM csak lakhatási támogatásra jogosult.

Általában a helyi polgármesteri hivatal honlapjától le lehet olvasni az infókat, de ha személyesen be tud menni akkor akár egyből intézkedhetnek is. Lehet sürgősségi elbírálást is kérni és akkor pár napon belül lesz határozat.

én most így igényeltem gyermekvédelmi támogatást, lakhatásit, szemétszállítási hozzájárulást, közgyógy-ot és étkeztetési támogatást is. Igaz, hogy én két kicsit nevelek.



sok sikert!

2010. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze, igényelhet rendszeres gyermekvédelmi támogatást is, de minek? Az ugyanis ingyenes intéményi étkeztetést jelent - bölcsis, ovis, vagy iskolás gyereknél, itt meg újszülöttről van szó - ingyenes tankönyvet és évente kétszeri készpénzt, ami 6.400.- forint és legközelebb augusztusban kapna....
2010. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat!
2010. dec. 7. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is egyedül nevelem a most 16 hós kisfiamat,a gyed-en,családipótlékon kivül (ami nevetséges 900ft-al több,mint a családosoknak) semmit nem kapok! Épp a napokban mondta a jegyző,h miért nem igényeltem gyermekvédelmi támogatást (én nem tudtam erről),mert az jár,igaz évente kétszer 6400 ft. De az is valami!

Ja és a gyerektartást kapom,de az nálunk számlára megy és le van kötettve több évre,szóval az gyülik!

Te mit kapsz a gyerek után eddig?

2010. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most inteztem a GYES-t, csalädi pótlékot, illetve az egyszeri anyasági segélyt...ENNYI!
2010. dec. 7. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Intézd a gyermektartásdíjat is.
2010. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem igényled a gyerektartást?
2010. dec. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék azzal aki azt írja nem jár újszülöttnek az önkormányzattól igényelhető gyermekvédelmi támogatás!Igen is jár!!!Én is kaptam 1 évben 2xutalják ki az összeget mi 5800-at kapunk.És ez a támogatás segítség a babakötvényhez is,mert ha kapsz rendszeres gyermekvédelmit akkor az állam még 2x ad a babádnak kb 44.000forintot!Érdemes igényelni!

Én is ezeket kapom: gyes,családi,rendszeres gyermekvédelmi.

2010. dec. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy nem jár, hanem azt, hogy túl sokra nem jut vele, mert az évente kétszer jelent némi készpénzt, hiszen egyébként ingyenes intézményi étkeztetést foglal magába-de egy újszülött az ugye nem jár még bölcsibe se- meg ingyenes tankönyvet.
2010. dec. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!