Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkorábbi időpont...

Mi az a legkorábbi időpont amikor elindulnak a babák? (egyedül, segítség nélkül)

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 19:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a dokinál egy 10 hóst láttam szaladgálni...


ujságban olvastam hogy egy baba külföldön 6 hósan elindult.

2011. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Anno én 9 hónaposan indultam el (8 hónaposan segítséggel, aztán önállóan). Anyukám állandóan mondta, hogy a lányom is így fogja biztos csinálni. Ő most 1 éves, és még fogja a kezünket.

Nem tudom régen hová siettem annyira. :)

2011. okt. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
56%

A szomszédasszony is azt mondja, hogy 9 hónaposan már szaladt, most meg járókerettel botorkál. (Persze nincs összefüggés, csak tök gáz, mert még csak 61 éves.)


Az én lányom 14 hónapos és még nem megy segítség nélkül.

2011. okt. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Lányom 8-9 hónapos volt.A fiam ennyi idősen csak mászott.
2011. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Aha, szóval járókerettel fogok járni. :)

Ha nem kényszerítik a gyereket, hogy menjen és önállóan elindul, akkor ez van, nem lehet lekötözni és azzal riogatni, hogy jön majd a járókeret...

Persze tudom nincs összefüggés, amikor ezt leírja valaki, de mindig ott a de. Na majd írok 30 év múlva mi a szitu.

2011. okt. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

De én ezeknél a válaszoknál sose tudom hogy konkrétan arra gondolnak hogy bármiféle segítés kapaszkodó nélkül ÖNÁLLÓAN mikor ment lépéseket??Nem az mikor vki fogja oldalról vagy egyet lép és belezuhan a szembe levő felnőtt kezébe...mert azt ugye nem hívjuk ÖNÁLLÓ járásnak???

8 hónapos nekem borzasztó korainak tűnik, na mindegy:)

Egyébként nekem a fiam 14 hónaposan indult el így ahogy írtam egyedül, a lányom meg 10 hónaposan.

2011. okt. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is 9-10 hónaposan. ha előbb akkor aggódnék. én babám 7 hónaposan állt fel és lassan 2 éve járunk ortopédiára emiatt :( pedig teljesen önállóan csinálta
2011. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is 9 hónaposan indultam el. Nem rég kérdeztem anyukámat, hogy ez mit jelentett és azt mondta, hogy tök önállóan mentem, kapaszkodás nélkül.

Lányom most 13 hónapos lesz, még fogja a kezünket, amikor megy vagy kapaszkodik valamibe.

Igazából addig míg az ember gyereke el nem indul valóban korán, addig hihetetlennek tűnik. De attól még, hogy a nagykönyv ezt vagy azt írja, a gyerekek előbb és később is megérhetnek a járásra.

Miért könnyebb azt elfogadni jobban, ha egy gyerek később jár, mint hogy előbb? Szerintem ugyanakkora az esélye mindkettőnek.

Siettetni senki sem akarja, de ha megy magától a baba, akkor nem fogja senki leütni. :)

2011. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi,hogy belekérdezek de az előttem válaszoló megírnád,hogy miért jártok ortopédiára ezért?Kisfiam 6 hósan állt fel,aggódhatok?

És,hogy a kérdésre is válaszoljak szerintem úgy 10 hó körül,legalábbis én ismerek olyat aki ekkor indult el.Persze ő sem szaladt,hanem jó pár lépést egyedül megtudott már ekkor tenni.

2011. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen van amelyik előbb van amelyik később. de az átlag 13 hósan van ettől lehet eltérni lefelé is meg felfelé is, de azért azt gondolom, hogy nem bármennyit...Ez olyasmi mintha azt mondanánk hogy ha elmúlt 18 hónapos egy gyerek és nem jár, akkor is hova siettessük, hiszen mindenki a maga tempójában fejlődik. Holott az már kórjelző lehet.

Én is úgy tudom ahogy előttem is írták, hogy a túl hamar felállás se feltétlen jelent jót, mert lehet hogy túl feszes az izomzat valami miatt.

De mindegy, hát legyen úgy. Én se azt mondtam hogy direkt sétáltatja az anyuka, csak arra akartam rákérdezni hogy ugye ki mit ért az adott mozgásformán.

2011. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!