Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnánk megkereszteltetni...

Hogy tudnánk megkereszteltetni a lányunkat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én is és az apukája is más városban laktunk,de már nálunk költöztünk össze. A kicsi az én állandó lakcímemre van bejelentve a párom meg még nem jelentkezett. A párom szülővárosában szeretnénk keresztelkedni. Kell valamilyen papír ehhez? Arra gondolok hogy mivel a kicsi nem ott lakik hivatalosan. Szólni kell az itteni papnak hogy nem itt lenne az esemény, vagy csak menjünk el a pároméknál a paphoz és szóljunk hogy ott lenne a keresztelő? Remélem értitek mit szeretnék:) Előre is köszi a választ.
2010. dec. 7. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Katolikusok vagytok?

Ha igen, akkor az a kérdés, hogy ti meg vagytok-e keresztelve. Ha igen, akkor bárhol megkeresztelhetik a picit, csak kell hozzá (minimum) egy keresztszülő.

2010. dec. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kell a lakhely plébánosától egy 'engedély', de sok pap eltekint ettől. Mi pl. a IV. kerületben lakunk, de a II-dikban volt a keresztelő. Elvileg kellett volna a mi plébánosunktól papír, de végül enélkül is megkeresztelték.
2010. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menjetek el a választott paphoz és ő mindent elmond, hogy hogy mennek a dolgok stb. Ez a legegyszerűbb, nem kell bonyolítani. A faludbeli papnak meg nem sok köze van a dologhoz ha nem ott keresztelitek.
2010. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És általában nem árt hozzá az egyházi házasság a szülők között.


Nem tudom, érted-e egyáltalán, mit jelent a keresztelő. nem annyi, hogy nevet adnak a gyereknek, hanem sokkal több. A gyermek onnantól kezdve Krisztu egyházához fog tartozni, és a szülők felelősek a gyermek hitbéli neveléséért. Ha a szülőknek annyira nem fontos a hit, hogy össze sincsenek házasodva, akkor lelkiismeretes pap nem kereszteli meg a gyereket, úgymond "dísznek", mert garantáltan nincs meg a legfontosabb feltétele a gyermekkeresztségnek: a szülők hite Krisztusban.

2010. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg vagyunk keresztelve és keresztszülőnk is van:):) csak azt nem tudtam hogy mivel más városban lakunk mint ahol keresztelnék a picit kell e valami papírt kérni. Amúgy református lesz a kiscsajszi.
2010. dec. 7. 15:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen papír. Katolikusoknál gyakran kell engedély az "elbocsájtó" gyülekezettől, de reformátusnál, evangélikusnál nem. Pl. mi Budapesten lakunk, de nem ide járunk templomba, tehát nem is itt fogjuk kereszteltetni a gyerekünket, hanem ahová vidékre járunk. Ott is házasodtunk össze.
2010. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pap függő. Nálunk ahol akarjuk keresztelni (nagymamámék falujában) kérnek igazolást, h befizettük-e az egyházadót, meg, h itteni lakosok vagyunk, de nem itt kereszteljük. ugyanazon faluban egy másik pap minden papír nélkül megkereszteli.
2010. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok... ez a pap, aki a papírokat kéri nem keresztelt meg egy kisbabát, mert a nagytesója nem hittanos...
2010. dec. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!