Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki miért kereszteltette vagy...

Ki miért kereszteltette vagy fogja megkereszteltetni a babáját?

Figyelt kérdés
A templomban ki kell tölteni egy nyomtatványt és ez a kérdés is szerepel rajta. Nem igazán tudom, hogy mit is írhatnék ide...
2010. márc. 29. 10:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

jo kerdes, talan ird oda, mert ez a szokas:) es ciki ha valaki nincs megkeresztelve, biztos dijjazzak majd:)

viccen kivul tnleg nem tudom, mert ez a szokas es kesz.muszaly azt a kerdest is kitolteni?

2010. márc. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt ilyen kérdés, viszont most szombaton kereszteljük a kislányunkat. Szokás, én ezért és nem másért kerszteltetem meg. Írd rá nyugodtan.
2010. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mi vallásosak vagyunk, így nem volt kérdés, hogy mindegyik gyereket megkereszteltetjük. Ha nálatok nem ez az ok, csupán a szokás, így talán aztírhatod, hogy családi hagyomány...bár nem értem, minek erre rákérdezni... mindenkinek magánügye, hogy milyen okból keresztelteti meg vagy nem teszi a gyerekét.
2010. márc. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Mi májusban szeretnénk megkereszteltetni a lányunkat(ref.). Nálunk "családi hagyomány". Mindkettőnk szülei megvannak, azok szülei is megvoltak, a tesóink is megvannak, ártani nem árt a gyereknek, de hogy a papírra hogy írnám be, az jó kérdés.
2010. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azt írd, hogy fontosnak tartod, hogy a gyermeked megtisztuljon az eredendő bűntől, hiszen ez a keresztség lényege, nem? Mi hívő emberek vagyunk így nem csak hagyományból kereszteltetjük meg a fiúnkat.
2010. márc. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Persze ha nem vagy hívő a szokás vezérel.azonban ha a hitbeli meggyőződésed vezérel akkor azért keresztelteted meg,mert:


-ezzel a lépéssel bevezeted a hit világába

-megszabadítod az áteredő bűntől

-a keresztségben védőszentet választasz

-keresztszülőket választasz, akik fogadják, hogy gyermekedet segítik a hitének elfogadásában és megismerésében +

-vállalják, hogy szülőként óvják, védik,szeretik és támogatják gyermekedet, még él és esetleges halálod esetén is támogatják őt életében

Körülbelül ennyi. Talán egy kicsit olyan, mintha bemutatnád őt a családnak, mikor először meglátogatnak titeket otthon.Most pedig az egyházi közösség tagja lesz.

Remélem egy kicsit tudtam segíteni.

2010. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ezzel azt akarják kiszűrni, hogy ki keresztelteti szokásból és ki azért, mert utána templomba is járatja majd. Nem mintha aztán erről később nyilvántartást vezetnének. Mi húsvétkor kereszteltetjük, és mi valóban járunk is templomba, nálunk a keresztség nem szokás kérdése, hanem a hitünk, vallásos életünk része. Nálunk is volt ilyen kérdés, és ezért azt írtam, hogy Isten gyermeke lehessen. Ugyanis a katolikus tanítás szerint ezzel válik Isten gyermekévé. De ez csak formaság, mindegy, mit írsz.
2010. márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

hogy miért? mert hiszek abban, h a keresztséggel Jézus gyermeke lesz a fiam. nem azért, mert szokás...

ha nem hisztek benne, akkor miért kell keresztelő? én ezt komolyan nem tudom felfogni. szokás a kislányok fülét is kilyukasztatni, mégsem teszi mindenki... ez hit kérdése, ami az ember szívében, lelkében dől el. ha ez nincs meg, akkor semmi értelme az egésznek. lesz 1 papírotok arról, h az egyház tagja és ennyi... én hívő vagyok, persze nem elvakultan, de református gimibe jártam, 1. osztályos koromtól jártam hittanórára, szóval számomra ez ebben a formában felfoghatatlan és elfogadhatatlan. bocsánat, h leírtam a véleményem.

2010. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

Én nem kereszeteltem meg egyiket sem, sőt a párom sincs.

Ha a gyerekeim nagyobb korukban úgy gondolják és el tudják dönteni tudják mi ez az egész, majd megkereszetlkednek, de nem hozok olyan döntést, amivel később nem biztos , hogy egyetértenek.

Endgem megkereszeteltek, de ha nem tették volna, és soha nem kereszetlkedtem volna meg.


A lányom fülét sem löbvettm ki, majd ő eldönti akar-e fülbevalót

2010. márc. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

10.13-as vagyok.

Azokkal én is egyet értek akik a hitük miatt kereszteltetnek.Én is ezért tettem,a hitem fontossága miatt.

Talán fel sem tetted volna ezt a kérdést, ha te is hittel élő ember lennél.Tudnád te egyedül is a választ.

Különben a környezetemben sokan azért vállalják ezt a szertartást, mert akkor is csurran cseppen valami.Pénz, fülbevaló a babának, nyaklánc.....

ez lehet hogy bántó volt,elnézést érte.

Gondold azért át a dolgokat,ne csapd be magad....

Tényleg bocsánat ha durva volt a véleményem.

2010. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!