Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálással lessz...

A hozzátáplálással lessz magától széklete?

Figyelt kérdés
5 hós a kisbabám, megvárjuk a 6. hót a hozzátápival. Jelenleg minden 4.-5. napon laevolacot adok neki, hogy kakáljon.Kizárólag anyatejes.
2009. jan. 19. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Ha már ilyen ügyesen sikerült hozzászoktatnod a gyereket a hashajtóhoz, ne várd hogy magától menjen neki.
2009. jan. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólás. Gondolom inkább kellett volna néznem, hogy szenved mert nincs székelési ingere. Nem értem az ilyen embereket. Esetleg, ha a te gyerekednek nincs ilyen baja akkor légy boldog, de ne leszóld a másikat, mert sosem láthatsze bele rendesen ki mi miért tesz. Valószínüleg nem saját szórakoztatásomból adom neki.

A sok rosszindulat visszaüt!!

2009. jan. 19. 13:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, gondolom az orvos javaslatára kapott hashajtót...mindenesetre ez a végső megoldás kellett legyen.

Amúgy lehet, a gyümölcs segít majd neki, gondolok itt a barackra, meggylére, szilvára. A hozzátáplálás egy igen megterhelő folyamat a baba számára, majd magadnak kell kitapasztalnod mi jó neki, mi nem.

Minden jót!

2009. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lányomnak volt minden nap széklete-kivéve egy-egy napot- csak keményebb, és többet erőlködött.

De én, mint felnőtt, akit 18 évesen diagnosztizáltak krónikus székrekedéssel-valóban azt tudom tanácsolni, az okot szüntesd meg, ne a tünetet.

Tehát nem a hashajtó a megoldás, mert tényleg megszokja a szervezete, és már az sem fog hatni. Tudom, én is így kezdtem...

Meg kell találni az okot, amitől nincs székeléi ingere-amúgy kiváncsi lennék, ez honnan tudjátok-tényleg, nem heccellek. Kivizsgálták?

ha gondolod, írj privit, tudom min megy át a kisgyermeked...

2009. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem keményet kakál, ezért mondta a doki, hogy nincs ingere és ezért kell rajta segíteni. a homeós ingert keltőtől egész éjszaka sírt, van esetleg vmi kíméletesebb mint a szirup?
2009. jan. 19. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Teljesen megértem a problémád! Az én babám ugyanígy volt, én bevellom néha hőmérőztem, annyira, de annyira szenvedett! Nem szokott hozzá! Most 7 és fél hónapos, és még most is igény szerint szopik, de már eszik mást is! 3-4 hónaposan elkeztem kóstoltatni vele a gyümiket, pont e probléma miatt, hogy a rostos ételek hátha segítenek. De azt tudom, mondani, hogy ez a probléma nekünk csak akkor rendeződött, amikor 6 hónaposan elkezdtünk rendesebb adagokat enni, főzeléket is! Minden nap van széklete a drágának! Ez tényleg csak az tudja, mit szenvedhet a babuci, aki végignézi, na én max 3 napig bírtam anno, mert akkor már nagyon görcsölt a pocija!

Remélem, nektek ismegoldódik előbb-utóbb!

2009. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, az utólsó válaszoló naggyon sokat segített!!!!
2009. jan. 20. 10:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Utolsó vagyok! Azt elfelejtettem, ha kipróbálod a hőmérőzést, csak néha tedd, nehogy hozzászokjon!

Minden jót! :-)

2009. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!