Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pörköltcukros tea, hashajtásra...

Pörköltcukros tea, hashajtásra mikortól? 5 hetes a babám s végigszenvedtük az éjszakát mert tegnap napközben nem volt széklete, éjjel meg lázmérőztem, de nem sokat ért, adtam neki kúpot s attól jobb lett, de ha így megy nam akarom mindig lázmérőzni!

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért bántod a babád? Nekünk amíg anyatejes volt, általában 5 naponta volt széklete, és azt mondta az orvos ez normális. Miért akarod, hogy minden nap legyen széklete?
2011. okt. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

isten ments hogy bántsam!! de mindenhonnan az folyik errefelé hogy napi 3-4 kakis pelus kell legyen!

S elég sokat erőlködött és sírt...

Most hogy kakált alszik mint a tej!

tegnap csak anyatejet kapott!

2011. okt. 30. 07:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! A mi babánknak hetente egyszer-kétszer előfordul, hogy nem sikerül kakilnia (most 4,5 hónapos), ez egyértelműen látszik. Főleg, ha tudod, hogy a babádnak átlag napi több kakis pelusa van, meg erőlködik, nyűgös, sír-szóval látszik, hogy ez a baj. Mi kaptunk egy ismerősünktől egy szélcső nevű vékony kis gumicsövet, amit be kell babolajozni, és kicsit bedugni a popsijába (egyáltalán nem érzi a baba, észre sem szokta venni!), és rögtön kijönnek a szelek, és a kaki is megindul. MIndig megkönnyebbül tőle, és eddig mindig segített. Nem gondolom, hogy kínzás lenne. Szerintem egy próbát megér, hátha a ti babátoknak is segít kakilni.
2011. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem sem baj,ha nincs széklete minden nap! Mindazonáltal te ismered, te látod, ha látszik rajta, hogy a kaki a baj, akkor tényleg tenni kell ellene, segíteni kell neki. Nálunk volt, hogy 12 napig semmi nem volt...Már frászt kaptam. A cukros teát felejtsd el, szerintem. Próbáld meg a szélcsövet, ha tényleg a kaki a baj, akkor segíteni fog. Viszont nem szabad sokat használni, ahogy a lázmérőt sem, mert hozzászokik, és csak rosszabb lesz, mert nem fog tudni nélküle kakilni...Esetleg nem kapott pótlásnak tápszert? Mert az egy kicsit meg megfoghatja a hasát. Kicsit tényleg soknak tűnik a lázmérő meg a kúp egymás után, egy nap miatt, de persze lehet, hogy kellett neki. Esetleg nem csak puki bántotta? Ha ilyen nehezen jött a kaki, akkor akár az is lehetett. A hasfájós gyerek mintapéldája volt a lányom... Nekünk csak a GripeWater segített, alig vártam, hogy 1 hónapos legyen..5 napos korától fájt a hasa, semmi más nem volt jó neki, csak az. .Nekem azt mondta a doktor néni, hogy kúpot csak akkor, ha 4-5 nap után nincs kaki, bár az én lányom csak szopizott. Úgyhogy azt se használd túl gyakran... Kitartás!
2011. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem gondolom h cukros teát kellene adni egy 5hetes babának, max. kammilla tea kicsi cukorral, de nem az amit te írsz.De ha nincs minden nap széklet az sem gond.

Ha a hasa fáj akkor próbáljatok ki valami hasfájás elleni szert, infacol, espumisan, gripe water, de a legjobb és legolcsóbb a gyerekorvos által felírt görcsoldó.

Anyatejes babáknál gyakran előfordul h akár 1 hétig sincs széklet, de a napi 5-6 is normális.Szóval ezen ne stresszeld magad.

A hasfájás tudom rossz, a szülőnek is és a babának is de ezen szinte mindenki keresztül megy. Próbáljátok ki azokat amiket írtam, hátha segít valamelyik.És szoptasd bátran!!!

2011. okt. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Használjuk az angol vizet,de...hát nem igen veszem észre a hasznát!

Lázmérőzés után elég sürü volt a kaki s nem jött ki rendesen s csak sírt erőlködött.... csak azért adtam a kúpot.Azért akarom a p..cukros teát,mert tudom hogy a sok ingerlés nem tesz jót!

2011. okt. 30. 09:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Most akkor csak anyatejes, vagy tápszeres is? Egyél szilvát, barackot, lehet segíteni fog neki.
2011. okt. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egyrészt a hasfájást a székrekedéssel nem szabad összekeverni. másrészt anyatejes babának egyáltalán nem kell napi 3 kakis pelust. szép is lenne, enyém 10 naponta kakilt 5 hónapos koráig :D

nem kínoztam kúppal, lázmérőzéssel feleslegesen, amikor nem tudott kakilni pedig kellett neki akkor segítettem csak

2011. okt. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!