Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gabonafélét lehet adni...

Milyen gabonafélét lehet adni egy 1 éves (feb.14. -én lesz 1 éves) babának? Én még nem adtam neki, de szeretnék!

Figyelt kérdés
Még nem adtam gabonafélét a babámnak, mert azért az nem egy könnyen olvadó dolog és félek, hogy nem tudja lenyelni! Vagy van vmilyen örölt változat amit tejben illetve tápszerben kell adni neki?? Amugy a tejbegrízt és a tejpépeket már probáltuk és nem eszi meg! Miért van ez?
2009. jan. 19. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem teljesen értem, eszerint semmilyen őrleményt, pelyhet, kenyeret nem adtál még neki? Nyugodtan adhatod már mindet még a búzalisztes dolgokat is. Lisztérzékeny a babád? Ha nem, és a családban sincs ilyen akkor már 8 hótól adhattál volna mindent (zab, búza, árpa, rozs). Előtte 6 hótól pedig a rizses és kukoricás dolgokat. 1 éves kortól pedig mehet a köles és a hajdina is. Akár őrleményt, akár te magad is összeturmixolhatod ezeket a gabonákat.

Szerintem add neki, éppen ideje, hogy hozzászokjon:)

Ha nem ízlik, ízesítsd valamivel, amit szeret!

Amúgy az egészségügyi könyvecskéjében benne van minden, mikor mit ehet...

2009. jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod!!!
2009. jan. 19. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen elolvasnám annak a véleményét, aki lepontozott...:)
2009. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adj a kezébe egy szelet kenyeret, vagy egy kiflit. Ekkora babának már szabad, hogy gondot okozzon a darabos étel.

Mi már 8 hónaposan 1 foggal rágtuk a kiflit.

Persze minden baba más.

De nem etetheted örökké péppel!

2009. jan. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 6,5 hós, most kezdtük a hozzátáplálást, alma és gabona a második kajája. Milupa 7-korn, a kék dobozos(a sárga tejporos) kis vízzel pépes lesz, apróra van őrölve. Dehát a te babád már nagy, komolyabb falatokkal is meg kell bírkózzon.
2009. jan. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!