Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen típusú a kiütés, ha a...

Milyen típusú a kiütés, ha a baba ekcémás? A lányom (7 hónapos) állán kiütések jelentkeztek (máshol nincsenek, félek, hogy ekcéma. Valakinek van ilyesmiben tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ekcéma többnyire allergiás válaszreakcióként kialakuló bőrgyulladás. Az ekcéma tünetei szabad szemmel is jól láthatóak. Vörös foltokkal, először nedvedző hólyagocskákkal jelentkezik, mely hólyagok felszakadva beszáradnak. Az ekcémás tüneteket rohamszerű viszketési ingerek kísérik.

Legismertebb az ún. atópiás, vagyis genetikailag hajlamos személyeknél kialakuló ekcéma (vagy atópiás dermatitisz), és a kontakt-, vagyis valamilyen allergénnel történő érintkezés hatására kialakuló ekcéma.

[link]

2010. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is meg ijedtem, hogy ekcémás a lányom, de kiderült, hogy a nyáltól és attól, hogy mindent a szájába vesz. Először sudocremmel kenegettem naponta többször, de a neogranorman hozta végül helyre. Igaz halványan látszik. De akkor jön igazán elő, mikor ömlik a nyála. De ha jársz a doki felé, akkor inkább mutasd meg neki, vagy a védőnőnek, hogy megnyugodj!
2010. dec. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ok,megpróbálom én is bekenni. Ha nem múlik, elnézünk az orvoshoz. Köszi!
2010. dec. 9. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!