Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg, hogy...

Hogyan oldjátok meg, hogy éjjel ne kelljen túl sokat várnia a picinek míg elkészül a tápszer?

Figyelt kérdés
Eddig anyatejes volt (8,5 hónapos) egy hete tápszerezünk, de éjjel nagyon sír mire frissen elkészítem a tápszert.
2010. dec. 8. 19:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
A tápszert nyugodtan elkészitheted este (csak az egy vagy két éjjel adagot azonnal lehütve) külön-külön üvegben a hütöszekrényben tárolva, és CSAK azt az együvegnyit melegitsd meg, amire éppen szükség van. Igen hasznos a cumisüvegmelegitö készülék, abban pár perc alatt optimális höfokra tudod melegiten - mire felveszed, meg esetleg tisztába rakod, már adhatod is neki.
2010. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Csak egy tipp, ha kb ugyanabban az időben kel minden éjjel, akkor kelhetsz picit előbb, így mire ő felébred, már kész a tápszer.
2010. dec. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a hűtőben van forralt lehűtött víz, a termoszban forró, így kb 10 másodperc alatt össze lehet keverni a megfelelő hőfokú vizet. Össz fél perc és kész a tápszer.

Amúgy ebben a korban nem tudod esetleg leszoktatni az éjjeli evésről? A lányom kb 4 hónapos kora óta nem eszik éjjel, megszokta, jobban alszik, és kényelmesebb is...

2010. dec. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Offolok:felvenni,tisztába rakni????Az éjszaka kellős közepén???Na neeee....csak kivered az álmot a szeméből!

Én úgy szoktam,hogy a port beleteszem a cumisüvegbe este lefekvés előtt,a kimért vizet(felforralt,lehűtött) meg egy aventes lezárhatós pohárba ki a konyhapultra és mikor kel csak bedobom a mikróba 10-20 másodpercre majd összerázom és ez pont olyan hőmérsékletű lesz,hogy azonnal ihassa mert nem meleg de viszont fölolvad rendesen a por.

2010. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tápszer után már nem is fog éjjel felkelni, mivel lassabban szívódik fel, mint az anyatej.
2010. dec. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs nem olvastam el figyelmesen a kérdést. Nem lehet, hogy csak szomjas? Az én lányom sem kel 3 hónapos kora óta.
2010. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Vízforralóban felforralod a vizet, és benne hagyod. Előkészíted a cumisüveget, a tápszeres zacskót, és a mérőkanalat. Ha a baba felébredt, akkor bekapcsolod a forralót, kb 10 másodpercig mlegíted. Majd kitöltöd az üvegbe, belerakod a tápszert, összerázod. Ez a művelet kb 20 másodpercig tart. Attól függően, hogy milyen messze van a háló a konyhától, ébredéstől az etetési megkezdéséig max másfél perc telik el.

Ennél gyorsabb megoldást nem ismerek.

Én is így csinálom, mostanra tökélyre fejlesztettem :)

2010. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem hogy természetesen este készíted elő a dolgokat, mikor Te is lefekszel.
2010. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Attól is függ a dolog, hogy milyen fajta a tápszer. A beba pl. fogyasztási hőmérsékleten is oldódik szépen, a Humana csak forró vízben, míg lehűtöttük az én babám is frászt kapott, de darabosan mégsem adhattam.
2010. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én mindig úgy csináltam, hogy termoszban forró víz, mellette hideg, pikk pakk összeöntöttem, rá a por, rázom, kész.


vagy amit egy másik válaszoló írt, forralóban van a víz, csak megnyomom és újra melegíti.

2010. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!